اخبار

نرمش فکری ؛ دوستی با همکاران مثبت اندیش و دوری از افراد منفی باف

نرمش فکری ؛ دوستی با همکاران مثبت اندیش و دوری از افراد منفی باف
وقتی اخم می کنید نا خودآگاه عضلات صورت و مویرگهای مغز بیشتر از همه دچار انقباض می شود و چنان فشاری بر سیستم عصبی شما وارد می شود که اگر اخم شما ادامه دار باشد به سردرد و خستگی و بی حوصلگی می انجامد.

اینکه بگوییم اصلا نباید اخم کرد و به هیچ عنوان نباید عصبانی شد شاید کمی دور از ذهن باشد بخصوص در شرایط و اوضاع و احوال اقتصادی و اجتماعی فعلی که بر جامعه حاکم است به طور طبیعی برخی عوامل بیرونی ناخودآگاه بر روی شما تاثیر منفی می گذارند.

مثال: همان اول صبح سعی می کنید با روحیه خوب از خانه به مقصد محل کار با روحیه خوب حرکت کنید.

یک زمزمه ای می کنید و صلواتی و صدقه ایی و الهی به امید تو.

هنوز پا به کوچه می گذارید می بینید همسایه بغلی کیسه زباله اش را درست دم در خانه شما گذاشته و یک خودرو هم از روی آن رد شده و ....

آیا می توانید بی تفاوت عبور کنید؟

سوار اتوبوس یا مترو و یا ماشین شخصی هم که می شوید باز آنقدر عوامل تشنج زا اطرافتان در خیابان هستند که وقتی به محل کار می رسید همکاران ، کاملا ناراحتی را در سیمای شما حس می کنند.

وجود یک همکاری که بتواند با دو کلمه و یک جمله خوب روحیه جمع را تغییر دهد و کمی انرژی مثبت به شما بدهد یک نعمت است و احیانا اگر شوخی می کند و یا موضوعی را برای خنداندن شما انتخاب می کند قدرش را بدانید و نگویید طرف لوس است و خودش را سبک کرده است.

او می تواند انقباض عضلات عصبی شما را باز کند و انبساط خاطر را به شما هدیه دهد.

هر از گاهی در طول روز با همکاران و دوستان که فرصت می کنید با همکاران و دوستان خود خوشحالی کنید و شوخی های در حد همان شوخی را قدر بدانید.

از افراد منفی باف و آنهاییکه مدام نق می زنند و از نداری و ناچاری و تصادف فلان اتوبوس و دعوای پارسال سر محل و مرگ و میر زودرس و ....حرف می زنند جدا دوری کنید و با افراد مثبت اندیش مراوده داشته باشید.

افرادی که هر روز می گویند این چه زندگی است که داریم و هیچ وقت درست نمیشه چنان بر روح و روان شما اثر منفی می گذارند که مدتی بعد شما هم مثل او خواهید شد.

بالطبع با همین روحیه به خانه می روید و با کوچکترین حرکت ممکن است از کوره در بروید.

اما اگر با دوستان و همکاران خوش مشرب و خوش کلام و مثبت اندیش همکلام باشید واقعا در زندگی خانوادگی شما هم همین رویه حاکم خواهد شد.

*روابط عمومی اداره کل ورزش کارگران(سیدرضافیض آبادی)

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید