اخبار

جواد رمضی: اطمینان داشته باشید که تورنمنت های بین المللی متعلق به کارگران ورزشکار خواهد بود

جواد رمضی: اطمینان داشته باشید که تورنمنت های بین المللی متعلق به کارگران ورزشکار خواهد بود
من این قول را به همه ورزشکاران کارگر می دهم که به هیچ عنوان امتیاز کارگران را به غیر کارگر در تورنمنت ها و اعزام ها نخواهیم داد و این مهم را با تعامل با همکاران اداره کل امور ورزشی و همچنین همه هیات های استانی اجرایی خواهیم کرد

نشست خبری امروز در سالن اجتماعات وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی با موضوع اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی های جهانی شرکت‌ها برگزار شد.

جواد رمضی، سرپرست فدراسیون کارگری در این نشست خبری اظهار داشت: کاروان ورزشی کارگری ایران با حمایت وزیر رفاه و تامین اجتماعی و مساعدت‌های وزارت ورزش وجوانان در دومین دوره بازی های جهانی شرکت ها حضور پیدا می کند.

وی افزود: در شرایطی عازم مسابقات جهانی شرکت ها در فرانسه می شویم که تشکیلات ورزشی کمپانی ها از سال ۲۰۱۴ در فرانسه با هدف توسعه فعالیت های ورزش منظم بین کارخانجات  و تاکید بر ایجاد نشاط و شادابی بین کارگران آغاز به کار کرد.

سرپرست فدراسیون کارگری ادامه داد: بیش از ۲۳ کشور عضو اتحادیه جهانی کمپانی ها هستند که در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت دارد. ایران در اولین دوره بازی های جهانی کارگری شرکت ها حضور نداشت. دراین دوره از رقابت ها کاروان ایران با حضور ۱۰۰ ورزشکار به مصاف حریفان جهانی خواهد رفت.

رمضی یادآورشد: به طور تقریبی بیش از ۳۰۰۰ ورزشکار در اولین دوره بازی های کمپانی ها (لابول فرانسه) شرکت می کنند. کاروان ایران نیز با صد ورزشکار در ۸ رشته ورزشی در دو بخش بانوان و مردان حضور دارد. بانوان در دو رشته (تنیس روی میز و دو ومیدانی) و مردان در ۶ رشته (فوتسال، والیبال سالنی و ساحلی، دوومیدانی و تنیس روی میز) مسابقه می دهند.

سرپرست فدراسیون کارگری در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال کسب مدال و یا تجربه اندوزی در بازی های فرانسه هستید، گفت: با توجه به این که شرکت ها ورزشکاران خود را انتخاب کرده اند کسب مدال برای ما مهم خواهد بود. اما اگر در مسابقات کارگری شرکت می کردیم کسب تجربه و حضور فعال در این مسابقات برایمان در اولویت  قرار می گرفت که البته الان به دنبال کسب مدال در این رقابتها هستیم.

وی گفت: این مسابقات همانطور که از اسمش پیداست مسابقات کمپانی ها و شرکت هاست ولی مسابقات و بازیهای اصلی کارگران که هر دو سال یکبار برگزار می شود تحت عنوان بازیهای جهانی  کارگران است که سال آینده در اسپانیا برگزار خواهد شد.

رمضی در خصوص برخی اعتراض ها نسبت به نحوه اعزام ورزشکاران و مربیان در دو دوره گذشته گفت: البته اعتراض هایی بوده و لی همانطور که جناب صادقی قر گفتند ما در رویکرد جدید فدراسیون یک مکانیزمی تهیه کرده ایم و یک سامانه تعریف شده  که ورزشکاران کارگر باید با ثبت نام در این سامانه کار خود را برای مسابقات استانی و سپس کشوری  آغاز کنند و از آنجا که بنده و  کارشناسان اداره کل امور ورزشی شناخت کاملی از شاکله ورزش کارگری داریم تمام تلاشمان این خواهد بود تا پس از فیلترهای مختلف و انتخابی های متععد ورزشکاران کارگر واقعی به تورنمنت ها اعزام شوند و اینکار از هم اکنون وارد مرحله اجرا شده است.

من این قول را به همه ورزشکاران کارگر می دهم که به هیچ عنوان امتیاز کارگران را به غیر کارگر در تورنمنت ها و اعزام ها نخواهیم داد و این مهم را با تعامل با همکاران اداره کل امور ورزشی و همچنین همه هیات های استانی اجرایی خواهیم کرد. 

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۴:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید