اخبار

مرخصی ها و ماوریت های ورزشی کارگران / ابوالفتحی کارشناس ورزش کارگری پاسخ می دهد

مرخصی ها و ماوریت های ورزشی کارگران / ابوالفتحی کارشناس ورزش کارگری پاسخ می دهد
اصلی ترین هدف اداره کل امور ورزشی برنامه ریزی و زمینه سازی به جهت ایجاد تحرک و در نتیجه نشاط در بین جامعه هدف که همانا کارگران زحمت کش هستند میباشد یکی از موانع تحقق اهداف این اداره کل این است که بعضا دیده شده کارفرمایان با حضور کارگران ورزشکار در رقابت های ورزشی مخالفت نموده و از قبول ماموریت ورزشی و مرخصی خودداری به عمل می آورند.

اصلی ترین هدف اداره کل امور ورزشی  برنامه ریزی و زمینه سازی به جهت ایجاد تحرک و در نتیجه نشاط در بین جامعه هدف که همانا کارگران زحمت  کش  هستند میباشد یکی از موانع تحقق اهداف  این اداره کل این است که بعضا دیده شده کارفرمایان با حضور کارگران ورزشکار  در رقابت های ورزشی مخالفت نموده و از قبول ماموریت ورزشی و مرخصی خودداری به عمل می آورند.

در این خصوص علی ابوالفتحی از کارشناسان اداره کل امور ورزشی توضیاتی داده است که ماحصل آن در ادامه می آید:

در آیین نامه  اجرائی ماده 154 قانون کار به موارد ذیل اشاره شده است .

ماده 3 بند 1 : برنامه ریزی برای انجام  تمرینات  ورزش کارگران  در رشته های مختلف ورزشی . زمان تمرین در هفته 2 جلسه و هر جلسه 2 ساعت خواهد بود .

 

بند 3 : شرکت دادن  تیم کارگاه در رشته های مختلف ورزشی و مسابقات کارگری ( شهرستان ، استان و قهرمانی کشور بر اساس تقویم ورزشی ) و غیر کارگری که از طرف وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام شود.

 

بند 4 : همکاری با وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان  برای تشکیل کلاسهای مربی گری ، داوری در تهران و شهرستانها

 بند 7: برگزاری ورزش صبحگاهی بر اساس دستورالعمل های مشترک  که توسط وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی  اعلام میشوند .

 

بند 8 : ایجاد هماهنگی با کارفرما در انجام و برنامه های ورزشی کارگاه اعم از صبحگاهی ، تمرینات تیمی و شرکت در مسابقات ورزشی که طبق تقویم ورزشی کارگران انجام میشود ، کارفرمایان موظف به همکاری  بر اساس این آیینامه خواهند بود . ساعات تمرنات  ورزشی در صورتی که در ساعات کار واقع شود جزء ساعات کاری و در غیر اینصورت به عنوان ساعات اضافه کار تلقی میشود .

 در پایان خاطر نشان می نماید انجام تحرکت ورزشی در بهبود سلامت روحی و جسمی نقش بسیار مهمی ایفا می نماید و  حمایت و ایجاد انگیزه در نیروی کار باعث افزایش رادمان کاری و افزایش بهره وری خواهد بود .

 

 

۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۶:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید