اخبار

در دیدار با معاون امور زائرین استانداری خراسان رضوی / حیدری: دومیلیون کارگر برای نخستین بار طی 5 سال به مشهد مقدس مشرف خواهند شد

در دیدار با معاون امور زائرین استانداری خراسان رضوی   / حیدری: دومیلیون کارگر برای نخستین بار طی 5 سال به مشهد مقدس مشرف خواهند شد
حدود دو میلیون کارگر تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده اند که ما از آنها به عنوان زائرین مشهد اولی یاد می کنیم و انشالله با همکاری دستگاههای مرتبط به خصوص معاونت امور زائرین استانداری خراسان رضوی و آستان قدس طی یک برنامه 4 ساله این عزیزان به همراه خانواده خود به زیارت حرم ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا مشرف خواهند شد.

مدیرکل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود دو میلیون کارگر تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده اند که ما از آنها به عنوان زائرین مشهد اولی یاد می کنیم و انشالله با همکاری دستگاههای مرتبط به خصوص معاونت امور زائرین استانداری خراسان رضوی و آستان قدس طی یک برنامه 4 ساله این عزیزان به همراه خانواده خود به زیارت حرم ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا مشرف خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی ورزش کارگران ، فرزاد حیدری در دیدار با معاون امور هماهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی با بیان مطلب فوق افزود: اداره کل امور ورزشی به جهت وظایف رفاهی و ورزشی که بر عهده دارد تلاش می کند از هر طریق شور و نشاط را به خانواده های کارگران ارزانی دارد. از این رو مجموعه های ورزشی و رفاهی متعددی در سراسر کشوربرای جامعه هدف ایجاد کرده است و سالانه خانواده های زیادی از این امکانات بهره مند می شوند.

حیدری افزود: در مشهد مقدس نیز یک زائرسرای خوب با مساحت زیاد در منطقه خوش آب و هوای کوه سنگی داریم و در طول سال کارگران و خانواده های ایشان از امکانات رفاهی این مجموعه جهت زیارت حرم حضرت علی ابن موسی الرضا بهره می برند.

با این وجود در جامعه کارگری هنوز هم بر اساس برآوردها حدود 2 میلیون کارگر سرپرست خانواده هستند که موفق به تشرف به مشهد مقدس نشده اند. بسیار خوشحالیم که استانداری خراسان رضوی با ایجاد معاونت امور زائرین کمک حال تمامی ادارات و مردم خوب کشورمان است و دوست داریم با کمک این معاونت و تعاملی که بین طرفین به وجود آمده بتوانیم در یک پروسه 4 تا 5 ساله این دو میلیون خانواده را تحت عنوان زائرین مشهد اولی به این مکان مقدس اعزام کنیم.

مهدی فروزان معاون امور زائرین استانداری خراسان رضوی درابتدای این نشست که آقایان سنجری مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، احمد اسناوندی سرپرست معاونت اداره کل امور ورزشی ، دهقان معاون امور فرهنگی آستان قدس و یاسر حیدری کارشناس اداره کل امور ورزشی هم حضور داشتند گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس در برنامه پنجم توسعه استانهای خراسان ، قم و شیراز که دارای اماکن مقدسه هستند ملزم به تشکیل معاونت امور زائرین شده اند که خوشبختانه از ابتدای دولت تدبیر و امید این معاونت فعالیت خود را در استانداری خراسان رضوی به شکلی جدی آغاز کرد و تاکنون توانسته نسبت به مدیریت و هماهنگی جهت حضور و تشرف زائرین به مشهد مقدس و با هماهنگی سایر نهادها اقدامات موثری انجام دهد.

وی گفت: خوشحال می شویم که به قشر عظیم و موثر و زحمت کش کارگر نیز خدماتی انجام دهیم و این دو میلیون کارگر و خانواده ایشان را تحت عنوان زائرین مشهذ اولی طبق گفته جناب حیدری ساماندهی و با حفظ جایگاه و منزلت کارگران عزیز از ایشان در یک برنامه 5 ساله پذیرایی به عمل آوریم.

در پایان این نشست مقرر شد با تشکیل یک کمیته کارشناسی متشکل از کارشناسان اداره کل امور ورزشی ، استانداری خراسان رضوی ، اداره کل تعاون و کار خراسان رضوی و آستان قدس در خصوص راههای اجرایی شدن کارگران مشهد اولی اقدام اجرایی و عملی صورت پذیرد.

۲ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید