اخبار

دومین دوره بازی های جهانی ورزش شرکت ها/ اعزام کاروان ایران با ۱۰۰ ورزشکار به دومین دوره مسابقات جهانی شرکت ها

دومین دوره بازی های جهانی ورزش شرکت ها/ اعزام کاروان ایران با ۱۰۰ ورزشکار به دومین دوره مسابقات جهانی شرکت ها
سرپرست فدراسیون ورزش کارگری گفت: کاروان ورزشی کارگران ایران با حضور ۱۰۰ ورزشکار شامل ۵ ورزشکار زن و ۹۵ ورزشکار مرد برای نخستین بار عازم بازی های جهانی شرکت ها می‌شود.

به گزارش اداره کل امور ورزشی  جواد رمضی در نشست خبری که امروز سالن اجتماعات وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی در خصوص اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی های جهانی شرکت ها گفت: کاروان ورزشی کارگری ایران با حمایت وزیر رفاه و تامین اجتماعی و مساعدت های وزارت ورزش وجوانان در دومین دوره بازی های جهانی شرکت ها حضور پیدا می کند.
وی افزود: در شرایطی عازم مسابقات جهانی فرانسه می شویم که تشکیلات ورزشی کمپانی ها از سال ۲۰۱۴ در فرانسه با هدف توسعه فعالیت های ورزش منظم بین کارخانجات  و تاکید بر ایجاد نشاط و شادابی بین کارگران آغاز به کار کرد.
سرپرست فدراسیون کارگری ادامه داد: بیش از ۲۳ کشور عضو اتحادیه جهانی کمپانی ها هستند که در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت دارد. ایران در اولین دوره بازی های جهانی کارگری شرکت ها حضور نداشت. دراین دوره از رقابت ها کاروان ایران با حضور ۱۰۰ ورزشکار به مصاف حریفان جهانی خواهد رفت.
رمضی یادآورشد: به طور تقریبی بیش از ۳۰۰۰ ورزشکار در دومین دوره بازی های کارگری (لابول فرانسه) شرکت می کنند. کاروان ایران نیز با صد ورزشکار در ۸ رشته ورزشی در دو بخش بانوان و مردان حضور دارد. بانوان در دو رشته (تنیس روی میز و دو ومیدانی) و مردان در ۶ رشته (فوتسال، والیبال سالنی و ساحلی، دوومیدانی و تنیس روی میز) مسابقه می دهند.
سرپرست فدراسیون کارگری در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال کسب مدال و یا تجربه اندوزی در بازی های فرانسه هستید، گفت: با توجه به این که شرکت ها ورزشکاران خود را انتخاب کرده اند کسب مدال برای ما مهم خواهد بود. اما اگر در مسابقات کارگری شرکت می کردیم کسب تجربه و حضور فعال در این مسابقات برایمان در اولویت  قرار می گرفت که البته الان به دنبال کسب مدال در این رقابتها هستیم.

در این نشست، معاون فرهنگی واجتماعی وزرات کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: همواره به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد روحیه شاد و پرنشاط در حوزه کارگری هستیم ضمن این که باید بگویم فدراسیون کارگری در زمان ربیعی احیا شد و در حال حاضر ۳۵ انجمن نیز به این فدراسیون اضافه شده است.
صادقی فرد اظهار داشت: سال گذشته ۵۰ رقابت برگزار کردیم. سه رویداد مهم را پشت سر گذاشتیم که ۶۴ مدال کسب کردیم.
وی افزود: امسال نیز ۲۸ رویداد ورزشی برای مردان، ۱۲ رویداد ورزشی برای بانوان به همراه ۱۰ مسابقه اوپن را در نظر داریم.
معاون وزارت رفاه و تامین اجتماعی ادامه داد: با توجه به اهداف ورزش کارگری، برنامه ریزی هایی در خصوص اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی های جهانی کارگری شرکت ها داشتیم.

امیرحسینی رئیس سابق فدراسیون که سرپرستی کاروان ورزش کارگری ایران در بازی های جهانی شرکت ها برعهده دارد، نیز درباره رقابت های فرانسه گفت: هزینه اعزام کاروان ایران به بازی های فرانسه یک میلیارد و پانصدمیلیون تومان شد که تمامی هزینه ها از سوی اسپانسر ها پرداخت شد و فدراسیون کارگری هزینه ای در این خصوص نداشت.

همچنین در حاشیه برگزاری نشست اصحاب رسانه با مسوولان فدراسیون ورزش کارگری، از لباس کاروان اعزامی ایران به بازی های جهانی شرکت ها نیز رونمایی شد.

۳۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید