اخبار

در مراسم افتتاح مجموعه تفریحی ورزشی کارگران دماوند

محسنی بندپی: ورزش بهترین راه برای افزایش روحیه شور و نشاط در جامعه کارگری است

محسنی بندپی: ورزش بهترین راه برای افزایش روحیه شور و نشاط در جامعه کارگری است
همزمان با پنجمین روز از هفته دولت مجتمع فرهنگی و ورزشی کارگران شهرستان دماوند با حضورانوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد حسین مقیمی استاندار تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی ورزش کارگران انوشیروان محسنی بندپی" شامگاه سه شنبه ششم شهریور، در آئین افتتاح پروژه مجتمع فرهنگی ورزشی کارگران شهرستان دماوند از تلاش های پنج ساله علی ربیعی وزیرسابق تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای پیشرفت ورزش کارگری تقدیر کرد و گفت : وی با  شناخت دقیق و عمیق از جامعه کارگری توجه به سرمایه های اجتماعی را در وزارت تعاون ،کار ورفاه اجتماعی نهادینه و به گسترش ارائه خدمات سلامت توجه ویژه ای کرد

محسنی بندپی اضافه کرد : دولت توجه ویژه ای به وضعیت معیشتی ، مشکلات ،  مسائل و سختی های قشر حقوق بگیر جامعه دارد .

وی تصریح کرد : یکی از راهبردهای دولت حمایت های اجتماعی از کارگران و حقوق بگیران حداقلی است .دولت تصمیم دارد  در شرایط سختی که دشمن برای کشورمان فراهم کرده است حمایت های همه جانبه ای ازکارگران و زحمت کشان حوزه تولید کشور داشته باشد

سرپرست وزارت تعاون  ،کار ورفاه اجتماعی اظهار کرد : امیدواریم بتوانیم شرایط بهتری برای افزایش روحیه ، نشاط ، شادابی و  توان کارگران سراسر کشور فراهم کنیم

وی ادامه داد: بدون شک ورزش یکی از ابزاری مهم و اساسی در ایجاد شور و نشاط و شادابی در جامعه کارگری است و تاکید وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در دولت تدبیر و امید بر توسعه فضاهای ورزشی کارگری و توجه به شور و نشاط جامعه هدف بوده است.

 همچنین حاتم شاکرمی، مدیر کل اداره تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: این مجموعه ورزشی هفتمین مجموعه ورزشی کارگران استان تهران است که در زمینی به مساحت 8 هکتار و در سه فاز آغاز شده که فاز نخست آن شامل سالن چند منظوره و تاسیسات جانبی به مساحت 2 هزار و پانصد متر به بهره برداری رسید.
وی اعتبار این پروژه را 42 میلیارد ریال دانست و گفت: 12 میلیارد ریال از اعتبارات استانی و 30 میلیارد ریال هم از اعتبارات ملی هزینه شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه این پروژه از سال 86 آغاز شد، ادامه داد: فاز دوم پروژه شامل بهره برداری از استخر و در فاز سوم زمین های روز باز ورزشی به مرحله بهره برداری می رسد.
شاکرمی با بیان اینکه در شهرستان دماوند بیش از 30 هزار کارگر بیمه شده داریم، گفت: این مجموعه ورزشی نخستین مجموعه برای کارگران شهرستان است که می تواند برای تمامی اقشار جامعه به ویژه قشر کارگران موثر باشد.
وی ادامه داد: استان تهران با پرداخت تسهیلات و تعامل سازنده با بانک های عامل رتبه نخست اشتغال روستایی و عشایری را در کشور دارد.
مدیر کل اداره تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در استان تهران جامعه کارگری دارای 34 رشته ورزشی فعال است که توانسته سال گذشته در مسابقات جهانی کارگری در لتونی از 60 مدال 24 مدال را از آن خود کند که امیدواریم امسال هم در مسابقات جهانی اسپانیا سهم خوبی داشته باشیم
وی ادامه داد: هدف ما توسعه اشتغال روستایی در استان است که از محل اشتغال فراگیر و صندوق توسعه ملی انجام می شود؛ تلاش ما ایجاد اشتغال برای جوانان روستایی است.

۷ شهریور ۱۳۹۷ ۱۷:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید