اخبار

معرفی مجموعه های ورزشی کارگری

آذربایجانغربی ؛ پنج مجموعه و فضای ورزشی متناسب با نیاز کارگران استان

آذربایجانغربی ؛ پنج مجموعه و فضای ورزشی متناسب با نیاز کارگران استان
نکته مهمتر در استان آذربایجانغربی و به خصوص ارومیه با توجه به علاقمندی وافر مردم این استان به والیبال در اغلب سالن های چند منظوره کارگری حتما یک یا چند سانس والیبال هم وجود دارد. به خصوص در شهر ارومیه که حتی ورزشگاه 6 هزار نفری غدیر هم جوابگوی علاقمندان به والیبال در این استان نیست در سالن چند منظوری کارگری مرکز استان بازار والیبال همواره داغ و دایر است.

 

در ادامه معرفی مجموعه های ورزشی کارگری امروز به سراغ ورزشگاهها و فضاهای ورزشی موجود در استان آذربایجانغربی می رویم.

آذبایجانغربی دارای 5 مجموعه و فضای ورزشی کارگری است که تقریبا اغلب این مجموعه ها در حد مقدورات و متناسب با حال و هوای این استان مجهز به امکانات ورزشی مورد نیاز کارگران است و جالب اینکه مجموعه های این استان نیز با حداقل نیرو و پرسنل اداره می شود و واقعا باید به این نیروهای زحمت کش خداقوت گفت که عاشقانه کار می کنند.

اما مجموعه های ورزشی استان آذربایجانغربی با مرکزیت ارومیه:

1-مجموعه ارومیه با سالن چند منظوره و سالن های الحاقی و یک استخر سرپوشیده و مجهز که در ردیف استخرهای خوب استان قرار دارد.

یک زمین چمن فوتبال دارد که پیست دوومیدانی اطراف زمین چمن این مجموعه را تکمیل کرده است. یک مهمانسرای چند تخته هم در بالای ساختمان امور اداری و دفتری احداث شده که برای اسکان گروههای مهمان مثل داوران و مهمانانی که از استانها می روند فضای خوبی است و به خوبی هم اداره می شود.

2-بوکان:مجموعه ورزشی بوکان هم دارای یک باب سالن چند منظوره ، استخر سرپوشیده ، زمین چمن فوتبال مصنوعی که به دلیل شرایط خاص آب و هوایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و سالن الحاقی که برای ورزش های متعدد رزمی و تنیس روی میز و بدنسازی مناسب است.

3-خوی: خوی نیز همانند دو ورزشگاه بالا یکباب سالن چند منظوره دارد ، یک زمین فوتبال ، استخر سرپوشیده و سالن الحاقی برای مواردی که رشته های متناسب با آن فضا می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

4-مهاباد: سالن چند منظوره به اضافه سالن الحاقی و یک باب زمین چمن مصنوعی فوتبال

5-میاندوآب: سالن چند منظوره و زمین فوتبال به اضافه سالن الحاقی.

توضیح: سالن الحاقی به فضاهایی اطلاق می شود که در جوار و یا در اطراف سالن اصلی چند منظوره تعبیه می شود تا استفاده بهینه ای از همه فضاهای خالی زیر سکوهای سالن های اصلی صورت گیرد.

یعنی علاوه بر رختکن و سرویس های دوش حمام و بهداشتی معمولا فضاهایی خالی می ماند که برای ورزش های انفرادی بخوبی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما نکته مهمتر در استان آذربایجانغربی و به خصوص ارومیه با توجه به علاقمندی وافر مردم این استان به والیبال در اغلب سالن های چند منظوره کارگری حتما یک یا چند سانس والیبال هم وجود دارد. به خصوص در شهر ارومیه که حتی ورزشگاه 6 هزار نفری غدیر هم جوابگوی علاقمندان به والیبال در این استان نیست در سالن چند منظوری کارگری مرکز استان بازار والیبال همواره داغ و دایر است.

 

۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید