اخبار

خراسان رضوی با زائرسرای مجهز و 9 مجموعه ورزشی کارگری ؛ پروژه مجهز آبی به نیمه راه رسیده است

خراسان رضوی با زائرسرای مجهز و 9 مجموعه ورزشی کارگری ؛ پروژه مجهز آبی به نیمه راه رسیده است
دو مجموعه ورزشی هم برای کارگران در شهر مشهد وجود دارد که شماره یک از جمله قدیمی ترین مجموعه های ورزشی در مشهد است و 7 فضای ورزشی و جموعه نیز در شهرستان های استان.
معرفی مجموعه های ورزشی - اقامتی کارگران

خراسان رضوی که از وسیع ترین استانهای کشور و همچنین یکی از مراکز استرتژیک از چند زاویه است با برکت وجود مرقد مطهر امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) که خاستگاه قلوب دلهای مسلمین و بخصوص شیعیان می باشد.

با همین درجه از محبوبیت شهر مشهد مقدس است که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی یک مجموعه اقامتی و سیاحتی در یکی از خوش آب و هوا ترین نقاط شهر احداث کرده و در حال توسعه آن است تا کارگران بیشتری در طول سال بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.

مجموعه اقامتی مشهد مقدس در کوه سنگی واقع شده و بالای یکصد سوییت و واحد آپارتمانی و ویلایی است.

یقینا بیشترین تقاضای کارگران و خانواده های ایشان برای همین مجموعه است و اداره کل امور ورزشی تمام تلاش خود را انجام میدهد تا کارگرانی از این مجموعه استفاده کنند که تاکنون از اینجا استفاده نکرده باشند ضمن اینکه اخیرا در سفری که مهندس حیدری مدیر کل امور ورزشی به مشهد داشتند مذاکراتی را با سازمان های مرتبط سرویس دهی به زائرین مثل معاونت امورزیارتی استانداری ، یک سازمان بزرگ در امور مسافرتی و زائرین – آستان قدس  و....داشتند طرح مشهد اولی ها کلید خورد و اکنون در پی اجرای این طرح هستند.

مشهد اولی ها یعنی اینکه کارگران متقاضی سفر به مشهد مقدس از بین افرادی انتخاب شوند که تاکنون امکان استفاده از امکانات زائرسرای مشهد را نداشته اند و یا اصلا موفق به زیارت حرم مطهر امام رضا نشده اند.

این طرح با استقبال بسیار بالای ادارات کل استانها و کارگران و خانواده های محترم ایشان مواجه شده است و بزودی کلید خواهد خورد.

اما دو مجموعه ورزشی هم برای کارگران در شهر مشهد وجود دارد که شماره یک از جمله قدیمی ترین مجموعه های ورزشی در مشهد است و 7 فضای ورزشی و جموعه نیز در شهرستان های استان.

یک مجموعه زیبای بازیهایو تفریحات آبی نیز در مشهد در مساحت 4 هزار متر مربع از دیماه 94 کلید خورده که این پروژه تاکنون پیشرفت 50 درصدی داشته است.

ورزشگاه شماره یک دارای دو سالن سرپوشیده و چند منظوره ، استخر سرپوشیده و زمین فوتبال ب- سالنهای الحاقی مثل زمین تنیس روی میز – کشتی و زورخانه با مجموعه تالار و رستوران می باشد.

تقریبا این مجموعه توسط پیمانکار اداره می شود.

زمین شماره دو دارای دو زمین فوتبال است و دو سالن چند منظوره با سالن های الحاقی برای ورزش های انفرادی .

این مجموعه هم توسط بخش خصوصی اداره می شود.

در شهرهای تربت جام – چناران – سبزوار – قوچان – گناباد – تربت حیدریه و نیشابور نیز فضاهای ورزش کارگری وجود دارد که همه این شهرها دارای یک باب سالن چند منظوره به اضافه زمین های روباز هستند .

*روابط عمومی اداره کل امور ورزشی

 
۱۵ مهر ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید