اخبار

معاون اداره کل ورزشی در صبحانه کاری مطرح کرد

منشور المپیک و توجه به فلسفه جهانی ورزش برای همه

منشور المپیک و توجه به فلسفه جهانی ورزش برای همه
ورزش برای همه یکی از شعارهای عصر حاضر در منشور المپیک است و این بخش سنخیت کاملی با اهداف اداره کل ورزش کارگری دارد که ورزش و تفریحات را برای کارگران و خانواده های ایشان تحت پوشش قرار داده است .

صبحانه کاری این هفته همکاران اداره کل امور ورزشی که اختصاص به بررسی و تشریح اهداف منشور المپیک داشت ، خانم خواجه نژاد معاون اداره کل امور ورزشی به بیان بخش های مهم این منشور پرداخت.

وی به تاریخچه راه اندازی المپیک مدرن پرداخت و گفت: در اواخر قرن نوزدهم یک فرانسوی بنام "پیردوکوبرتن " طرح اولیه المپیک را ارائه داد که ابتدا با تعداد کم کشورها مواجه شد ولی کم کم راه خود را پیدا کرد و تا به امروز که فراگیرترین و مهم ترین و بزرگترین رویداد جهانی است به صورت 2 سال یکباربه صورت زمستانه و تابستانه برگزار می شود.

معاون اداره کل امور ورزشی به محورهای سه گانه شعار المپیک پرداخت و گفت: بالاترین. سریعترین و قوی ترین سه محور اصلی در المپیک هاست وبازیها در بالاترین سطح خودش در بهترین شرایط و برای شایسته ترین ورزشکاران ممکن برگزار می شود الان هنوزهم می بینیم که این مسابقات  دارای بیشترین تعداد تماشاگر و بیننده و جزو جذاب ترین مسابقات المپیک هاست.

وی گفت: در حال حاضرنیز مسابقات وزنه برداری سنگین وزن ، مسابقات دو سرعت 100 متر و مسابقات پرش با نیزه به عنوان نمادی از قوی ترین – سریعترین و بالاترین ها ، بیشترین بیننده را دارد و نشان می دهد که شعار اولیه المپیک با هدف و انگیزه ای مشخص انتخاب شده است.

وی به هدف عمده تر منشور المپیک اشاره کرد و افزود: ورزش برای همه یکی از شعارهای عصر حاضر در منشور المپیک است و این بخش سنخیت کاملی با اهداف اداره کل ورزش کارگری دارد که ورزش و تفریحات را برای کارگران و خانواده های ایشان تحت پوشش قرار داده است . ورزش برای همه توسط یک پزشک سوئدی بنام دکتر یورگن پالم در سال 1991 طراحی و برنامه ریزی شد  و در کشور ما هم tafisa  یا انجمن جهانی ورزش برای همه دو نماینده فعال دارد ضمن اینکه محدودیتی در این بخش وجود ندارد ، همه نهادها و بخش های مستقل دولتی یا غیر دولتی می توانند با تکیه براین شعار ، ورزش و تفریحات برای همه را در زیر مجموعه خود توسعه دهند.

ورزش برای همه مارا مجاب می کند طیف گسترده ای از خدمات را برای مخاطبین خود ارائه دهیم و این مهم از طریق دسترسی آسان به رشته ها و امکانات و همچنین نهادینه نمودن فعالیت بدنی به عنوان یک رفتار قابل پیگیری و به کمک یک شبکه ارتباطی و مشارکت تمام سازمانهای حوزه اجتماعی و ورزشی امکانپذیر خواهد بود.

۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید