اخبار

کار خوب و نام نیک همواره می ماند

دیدار با اولین مدیرکل ورزش کارگران و یکی از گنجینه های فاخر ورزش

دیدار با اولین مدیرکل ورزش کارگران و یکی از گنجینه های فاخر ورزش
به ابتکار اداره کل امور ورزشی قرار شد با هماهنگی قبلی برویم منزل آقای مهدی نجم ، رییس اسبق فدراسیون وزنه برداری و اولین مدیر کل ورزش کارگران ، بنیان گذار استادیوم کارگران و همچنین مجموعه تفریحی و اقامتی کارگران.

 

خدمت به کشور و خدمت به مردم هیچگاه از یاد نمی رود و از بین نخواهد رفت.

نه از یاد می رود و نه از بین می رود.

ورزشگاه بزرگ آزادی دهه 50 ساخته شده و باید به سازندگان آن درود فرستاد.

ورزشگاه معروف کارگران در جنوب تهران سال 1348 با تلاش و زحمات شبانه روزی بزرگمردی احداث شده که شبانه روزش  و زندگی اش را آنجا گذاشته است.

با عشق ساخته شده و با وجدان کاری و با حس نوعدوستی خشت به خشت روی هم نهاده شده تا بیش از 4 دهه خدمات بزرگی به مردم جنوب تهران ارائه کند.

امروز برایمان فرصتی مغتنم بود تا برویم خدمت بزرگمردی که در محل قدیمی پارک مختارالسلطنه  سال 1348 ورزشگاه کارگران را پایه هایش را ریخت و تا به بهره برداری نرسید لباس کارش را از استادیوم به منزل نبرد.

رفتیم به دیدار اولین مدیر کل ورزش کارگران.

مدیری که اسمش را بارها شنیده بودم ولی موفق به دیدارش نشده بودیم.

به ابتکار اداره کل امور ورزشی قرار شد با هماهنگی قبلی برویم منزل آقای مهدی نجم ، رییس اسبق فدراسیون وزنه برداری و اولین مدیر کل ورزش کارگران ، بنیان گذار استادیوم کارگران و همچنین مجموعه تفریحی و اقامتی کارگران.

سعادت آباد و منزل آقای مهدی نجم به اتفاق مدیران و همکاران ورزش کارگری.

همسرش بانویی بسیار مهربان و خوش برخورد و بانویی که مشخص است پابه پای همسر آمده و اکنون نیز همسرش را همچون گل بو می کشد به استقبال آمد.

با روی باز وچهره ایی پر از عشق و امید.

منزل بزرگمردی که قهرمان پرورش اندام ایران بوده و بزرگانی مثل محمد نصیری را تحویل وزنه برداری جهان داده است اکنون ولی اکنون کسالت دارد و روی تخت دراز کشیده است.

او به یقین خیلی مرد خوبی است که بانویی مهربان و بواقع فداکار همراه و همدم و مونس و غمخوار در کنارش ایستاده است.

هرچند گفته شد که جناب نجم نمی تواند صحبت کند ولی وقتی یکی یکی ایشان را در آغوش گرفتیم هم اشک شوق ریخت و هم کلمه تشکر را تکرار می کرد.

بالای سرش یک عکسی هست از دورانی که مدیریت ورزش کارگران را بر عهده داشته و اینطرف عکسی که قهرمانی او را در مجله قدیمی کیهان ورزشی نمایش می دهد و روی تخت بدن نحیفی که حالا دوران کهولت سن را سپری می کند.

اینجا و در این دیدار یکساعته دو نکته مهم را به عینه دیدیم.

اول : کار خوب و کاری که برای مردم باشد همواره مانگدار است و از بین نخواهد رفت.

دوم: پشت هر مرد موفق یک زن خوب و فداکار ایستاده است.

مهدی نجم هردو را به اضافه نام نیک و دوستان خوب دارد و خداوند به همسرش تندرستی بیشتر عطا کند که نعمتی است بزرگ و برکت در خانه آقای نجم.

خطاب ما اینجا به وزیر ورزش و رییس کمیتته ملی المپیک است که در هفته یکبار و یکساعت وقت بگذارید و سری به این گنجینه های ورزش بزنید.

مهدی نجم خدماتش در ورزش ایران کم نبوده و مثل مهدی نجم مگر چند نفر داریم؟

نگویید نمی دانیم که این گناهی بدتر است.

شما که برای عکس گرفتن با جام لیگ آسیا ده بار به استادیوم آزادی رفتید لطفا این بزرگان را دریابید چرا که خانواده های ایشان چشم براه یک لبخند و یک سلام و علیکی هستند و آنقدر مناعت طبع دارند که هیچ انتظار دیگری ندارند.

در دیدار از منزل استاد مهدی نجم: آقایان فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگران- جوادگل پرور مدیرکل سابق ورزش کارگران – منصوراحمدی از بزرگان ورزش کارگران و دوستان نزدیک مهدی نجم - احمد اسناوندی معاون ورزش کارگران – جواد رمضی سرپرست فدراسیون کارگری – حامد حاجی پور مدیر ورزشگاه کارگران به همراه خانم خواجه نژاد معاون اداره کل ورزش کارگران و خانم دانشفر سرپرست نایب رییسی امور بانوان فدراسیون کارگری حضور داشتند.

باید از زحمات و هماهنگی های آقای منصورخان احمدی و آقای تجدد که از همکاران بودند نیز نهایت قدردانی را داشته باشیم.

و اکنون من با خود می گویم که چقدر خوشحالم و چه خوش شانس که افتخار دیدار یک چنین مرد بزرگی را داشتم و به یقین امروز یکی از بیادماندنی ترین روزهای زندگی جمعی بود که به دیدار مهدی نجم رفتیم.

۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید