اخبار

آخرین دقیقه پاییز در کنار خانواده کار و تلاش

مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی میزبان یلدای کارگری

مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی میزبان یلدای کارگری

یلدای طولانی سال، بهترین مجال برای نیم نگاهی کوتاه به لحظه هاست؛ لحظه هایی که در سرعت عبور، خلاصه می شوند و می گذرند و این گذشتن، بهترین پیام برای زیبا زیستن و در کنار هم بودن ماست. حال چه با هم بودنی بهتر از حضور یک خانواده در کنار هم، آن هم خانواده ای به وسعت کار و تلاش.

امسال خانواده کار و تلاش نخستین های بسیاری را تجربه کرده. جشن بزرگ تفریحی ورزشی شب یلدا نیز یکی از همین نخستین ها بودکه با هدف بهره گیری از کارکردهای انسجام بخش و امید آفرین در میان این خانواده بزرگ در مجموعه های ورزشی کارگران سراسر کشور برگزار شد. پایتخت کشور میزبان یکی از زیباترین جشنواره های یلدای امسال بود که به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و با مشارکت شهرداری منطقه 16 تهران، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران آخرهفته ای زیبا را برای حاضرین در دفتر خاطراتشان مرقوم کرد. این برنامه با حضور جمعی از کارگران عزیز پایتخت نشین در مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی برگزار شد که شاهد چهره های نام آشنا و حامی خانواده کارو تلاش کشورمان نیز بود. ابتدای جشنواره علیرضا محجوب نماینده مردم شریف تهران در سخنانی برگزاری اینگونه جشنواره ها را موجب تقویت روح همبستگی ملی و ایجاد شور و نشاط در بین کارگران عنوان نمود و از برگزارکنندگان این برنامه تشکر و قدردانی بعمل آورد، در ادامه فرزاد حیدری مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی شب یلدا را آیینی کهن و بهانه ای برای دید و بازدید عنوان نموده و افزود: با هماهنگی های صورت پذیرفته این جشنواره همزمان در مجموعه های ورزشی کارگران سراسر کشور برگزار گردیده و امیدواریم شاهد استمرار اینگونه برنامه ها در این خانواده بزرگ باشیم.حیدری در ادامه یلدا را بهانه ای دانست تا پندها و تجربه های ارزشمند پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی را که در پس وقت نداشتن ها و بی حوصلگی های کوچک ترها مدفون مانده اند، زنده کرد. حیدری در پایان ضمن تشکر از  همه دست اندرکاران این برنامه یلدای 97 را شب خاطره انگیزی برای کارگران عزیز کشور و متفاوت از سالهای قبل دانستند.

ایستگاههای ورزشی، برگزاری مسابقه طناب کشی، اجرای موسیقی محلی آذربایجان، حرکات نمایشی ورزشی، برنامه های طنز و استندآپ کمدی، اجرای مسابقات در دو بخش آقایان و بانوان، شاهنامه خوانی و حافظ خوانی، طناب زنی و اجرای حرکات نمایشی از برنامه های متنوع و جذاب این جشنواره بود. در پایان نیز مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز برگزار گردید.

آخرین دقیقه آذرماه را در کنار اعضای یک خانواده بزرگ و ارزشمند گذراندیم وشمع های روشن زرد پاییز را فوت کردیم و وارد زمستان شدیم، همه گرد هم آمده اند تا به بهانه یلدا این طولانی ترین شب سال، فارغ از پیچ و خم های زندگی همدیگر را بشناسند و بشناسانند.

 

۱ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید