اخبار

تقدیر داورزنی از شجاعت حاجی پور

جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری شد

جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری شد
مجمع انتخاباتی فدراسیون آماتور ورزش کارگری با حضور دکتر دادکان مشاور وزیر کار ، دکتر صادقی فر معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، دکتر داورزنی معاون وزارت ورزش ، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک ، فرزاد حیدری مدیرکل ورزرش کارگری و اعضای مجمع در هتل المپیک تهران برگزار شد و جواد رمضی با رای اعضای مجمع به مدت 4 سال رییس فدراسیون ورزش کارگری شد.

جواد رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری شد

تقدیر داورزنی از شجاعت حاجی پور 

مجمع انتخاباتی فدراسیون آماتور ورزش کارگری با حضور دکتر دادکان مشاور وزیر کار ، دکتر صادقی فر معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، دکتر داورزنی معاون وزارت ورزش ، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک ، فرزاد حیدری مدیرکل ورزرش کارگری و اعضای مجمع در هتل المپیک تهران برگزار شد و جواد رمضی با رای اعضای مجمع به مدت 4 سال رییس فدراسیون ورزش کارگری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور ورزشی ،  سومین مجمع انتخاباتی فدراسیون آماتور ورزش کارگری امروز (یکشنبه) پنجم اسفند در سالن آبگینه هتل المپیک مجموع ورزشی آزادی به ریاست محمدرضا داورزنی معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی نماینده کمیته ملی المپیک و شروین اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و با همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سالن آبگینه هتل المپیک مجموع ورزشی آزادی برگزار شد.
جواد رمضی (سرپرست فدراسیون آماتور ورزش کارگری)، مهدی حامد حاجی پور (رییس مجموعه ورزشی کارگری شهید معتمدی)، محمد سلطانی (معاون مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در امور مجامع) و محمود علیزاده (نایب رئیس فدراسیون ورزش‌های روستایی و عشایری) ۴ کاندیدای شرکت‌کننده در مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزشی کارگری بودند که محمد سلطانی و محمود علیزاده در مجمع غایب بودند و رقابت بین جواد رمضی و حامد حاجی پور برگزار شد که رمضی با کسب ۲۸ رأی از مجموع ۳۴ رأی اعضای مجمع فدراسیون به مدت ۴ سال رئیس فدراسیون شد. حاجی پور هم صاحب ۶ رأی شد.
رمضی پیش از این سرپرستی فدراسیون آماتور ورزش کارگری را بر عهده داشت.
پیش از این سید امیر حسینی ریاست این فدراسیون را برعهده داشت که به دلیل بازنشستگی استعفا کرد.

معاون در حاشیه مجمع انتخابات ورزش کارگری

داورزنی: به دنبال رایگان کردن ورزش برای مردم هستیم

معاونت ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: سعی داریم با بازنگری در اماکن ورزشی و در راستای ارزان کردن ورزش زمینه را برای حضور جامعه کارگری در ورزش فراهم کنیم.

محمد رضا داورزنی پس از پایان شمارش آرا در سومین مجمع انتخاباتی فدراسیون صنفی کارگری گفت: ورزش کارگری ضروری و مهم است و باید از این ظرفیت در ارتقا روحیه نشاط در بین کارگران بهره برد.
وی افزود: برپایی رقابت‌های ملی و بین المللی ورزش کارگری بدون تردید در افزایش کیفیت کار مؤثر است.
معاون وزیر ورزش اضافه کرد: در جهان دو بخش در ورزش کارگری فعال است که این انگیزه ایجاد می‌کند و باید در کشور هم بیش از این به ورزش کارگری توجه شود. برای این اقدام حمایت‌های چند جانبه لازم است.
داورزنی گفت: جامعه ۱۵ میلیونی کارگران با خانواده‌هایشان به ۴۰ میلیون نفر می‌رسند و نیازمند است علاوه بر توجه به ورزش کارگری، در ایجاد انگیزه برای خانواده‌های آنها هم تلاش کرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش داریم با بازنگری در اماکن ورزشی در راستای ارزان کردن ورزش، امکانات بیشتری را برای حضور همگان در ورزش فراهم کنیم. اکنون بیش از ۱۷ هزار اماکن ورزشی داریم که ۱۰ هزار تا متعلق به وزارت ورزش و مابقی توسط سایر نهادها ساخته شده است.
وی افزود: به دنبال رایگان کردن ورزش برای مردم هستیم و در این جنگ نابرابر اقتصادی که فشاری زیادی به مردم به ویژه قشر کارگر وارد می‌شود نباید به دنبال اضافه کردن مشکلات دیگر باشم.
داورزنی در پایان تاکید کرد که ورزش برای مردم نباید گران تمام شود.

رمضی: بدنبال ارتقا جایگاه هیات های استانی هستیم

جواد رمضی پس از موفقیت در مجمع انتخابات فدراسیون کارگری اظهار داشت: با توجه به این که در سال ۹۷ در برنامه‌های پیش بینی شده عملکرد صد درصد موفقی داشتیم، تلاش خواهیم کرد تقویم سال ۹۸ را نیز با موفقیت اجرا کنیم.
وی گفت: انتخاب من به عنوان رئیس آینده ورزش کارگری برگ جدیدی در ورزش کارگری بود که امیدوارم بتوانم با تعاملی که بین وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان ایجاد می‌کنیم به اعتماد رأی اعضای مجمع که من را لایق دانستند پاسخ مثبت بدهم.

رمضی ادامه داد: یکی از کارهایی که انجام خواهم داد اصلاح اساسنامه ورزش کارگری است. در گذشته هیأت‌های استانی جایگاهی در مجمع انتخاباتی نداشتند، اما الان به دنبال این هستم تا این جایگاه را با تغییراتی که در اساسنامه ایجاد خواهیم کرد تقویت کنیم تا هیأت‌های استانی بتوانند در انتخابات مجامع آینده حضور داشته باشند.
رئیس فدراسیون کارگری از مهم‌ترین برنامه‌های این فدراسیون در سال آینده را همچنین اعزام تیم قوی به مسابقات جهانی اسپانیا عنوان کرد و گفت: سعی داریم با حمایت معاونت فرهنگی کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین با حمایت‌های دادکان و وزارت ورزش و جوانان کاروان خوبی را که از بطن خانواده کارگری است راهی این رقابت‌های کنیم. ضمن این که باید بگویم در این دوره از مسابقات به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی خواهیم داشت.

رمضی خاطر نشان کرد: یکی از رسالت‌های ما این است که ورزش سلامت محور را در بین خانواده کارگری در دستور کار قرار دهیم تا کارگران برای حضور در مسابقات مختلف انگیزه کافی داشته باشند. در حقیقت سعی داریم از ورزشکاران کارگر که از مسابقات مختلف گزینش شده اند به جای ورزشکاران ملی که در سطح حرفه‌ای فعالیت می‌کنند برای اعزام به اسپانیا استفاده کنیم تا شاهد اثر گذاری بهتر جامعه ورزش کارگری در این مسابقات باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: زمانی که سرپرستی این فدراسیون را برعهده گرفتم اصلاح اساسنامه ورزش کارگری در دستور کار بود اما چون از سوی اعضای مجمع تفویض اختیار نشده بودم امکان تغییر اساسنامه را نداشتم، اما در حال حاضر در جایگاه ریاست تلاش خواهم کرد حضور هیأت‌های استانی را در مجامع تقویت کنم تا دیگر مشکلی برای حضور در انتخابات نداشته باشند.

شجاعت حاجی پور را باید ستود

و اما تبریک به حامد حاجی پور؛ انتخابات همانند مسابقات ورزشی است که در نهایت از بین نخبه هایی که کاندیدا شده اند یک نفر به عنوان رییس انتخاب می شود و دیگرانی که انتخاب نشده اند نباید خود را شکست خورده تلقی کنند.

حامد حاجی پور شجاعت کرد که در این انتخابات شرکت کرد و اگر او کاندیدا نمی شد امروز در جلو چشم نمایندگان کمیته المپیک و وزارت ورزش و رسانه ها باید جواد رمضی به تنهایی با خودش برای ریاست مبارزه می کرد که وجهه خوبی نداشت.

به حاجی پور تبریک می گوییم که با سعه صدر و با قبول پیروزی جواد رمضی در سخنانی اعلام کرد که همه ما عضو یک خانواده ایم و باید کمک کنیم تا ورزش کارگری به جایگاه خود برسد.

چه بسا که هر فرد دیگری هم جای حاجی پور بود کمی از این اتفاق ناراحت باشد اما وقتی در عین جوانی با پختگی تمام گفت که این خانه مال ماست و من 20 سال است در این مجموعه هستم و خوشحالم که بار سنگینی را از روی دوش بنده برداشتید مورد تحسین بزرگان مجمع قرار گرفت و دکتر داورزنی هم از حضور حامد حاجی پور و شجاعت او در انتخابات تقدیر کرد.

الان وقتی است که به حاجی پور تبریک گفت چون همینکه وارد این عرصه سخت و دشوار شد به او خسته نباشید و خداقوت می گوییم و عرض می کنیم که افراد را با شان و شخصیت آنها می سنجند و میز و صندلی و پست و عنوان تنها برای خدمت است که حاجی پور هم اکنون در مجموعه برزرگ معتمدی خدمت می کند.

از طرفی به جواد رمضی هم تبریک می گوییم که به همانند حامد حاجی پور از مجموعه ورزش کارگری کاندیدا شدند و ریاست فدراسیون کارگری برعهده گرفتند و انشالله با شناختی که از مجموعه دارد بتواند با بکار گیری نیروهای کاربلد جامعه کارگری فضای فدراسیون را برای حضور افراد کاردان و شایسته کارگری از سراسر کشور آماده کند و در انتخاب دبیر و نایب رییس و و سایر عوامل همانطور که وعده داده است با گرایش کارگری و نیروهای کاردان کارگری دقت زیادی داشته باشد . این تنها خواسته ورزش کارگری از رییس فدراسیون جامعه کارگری است.

۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید