اخبار

اخبار نویدبخش مشاور وزیر برای ورزش کارگران

دکتر دادکان: اعزام به بازیهای ورزشی جهان حق واقعی کارگران است

دکتر دادکان: اعزام به بازیهای ورزشی جهان حق واقعی کارگران است
هیچکس از کاروان کارگری انتظار مدال ندارد و بازیهای کارگری بهانه ایی است برای تشویق و ترغیب کارگران به ورزش تا انگیزه ای هم باشد برای ورزشکاران کارگر که سالی یکبار امید داشته باشند به یک چنین میدان بزرگی اعزام می شوند و همان فرهنگ تفریح و نشاط و دوستی و رفاقت را در محیط کاری خود ترویج کنند.

نشست صمیمی مدیرکل و کارشناسان اداره کل امور ورزشی با دکتر  دادکان مشاور ورزشی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز در دفتر اداره کل امور ورزشی برگزار شد.

در این نشست دکتر محمد دادکان با تاکید براینکه حضورش در ورزش کارگری صرفا به جهت خدمت به قشر کارگر است و هدفی جز کمک به توسعه ورزش کارگری ندارد گفت: خوشبختانه وقتی مطالعه کردم دیدم نیروهای کاربلد و کارشناسانی دلسوز در مجموعه ورزش کارگری حضور دارند و خوشحالم در جمعی حضور یافته ام که برای سلامتی نیمی از جمعیت کشور فعالیت های سلامت محور از طریق ورزش انجام می دهند و انشالله من هم بتوانم در مدت زمان حضورم در اینجا با کمک شما گامهای مثبتی را برای کارگران برداریم.

وی گفت: خرج کردن در ورزش را سرمایه گذاری می دانم و اگر درست هزینه شود ثمراتش همه ابعاد جامعه را در بر می گیرد و این را هم عرض کنم که کارهای مهم و تاثیر گذار برای همیشه می ماند و اگر ما بتوانیم کاری مثبت و ماندگار انجام دهیم یقین بدانید که برای همیشه در ذهن تاریخ خواهد ماند.

دکتر دادکان به همکاری خود با  آقای شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اشاره کرد و گفت: آقای شریعت در وزارت صنعت معدن و تجارت از من خواست که برای ورزش آنجا کار کنم و من 11 ماه بودم و علاوه بر اینکه نظام نامه و اساسنامه ای مدون و مشخص برای تیم های صنعتی تنظیم و اجرایی کردیم یک زمین بایر در روبروی دانشگاه علم و صنعت متعلق به وزارت صنعت بود که دستورش را از وزیر گرفتیم و یک مجموعه ورزشی را درست کردیم ضمن اینکه در فدراسیون فوتبال هم ساختمانی برای فدراسیون ، یک ساختمان برای استقلال و یکی هم برای پرسپولیس با آورده های اسپانسرها خریداری کردیم و الان این ساختمانها برای همیشه باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: به ورزش کارگران آمده ام تا اینجا هم از محبتی که اقای وزیر نسبت به بنده دارند در جهت ورزش کارگری نهایت استفاده را ببرم و من با کمک شما می توانیم اقدامی تاثیر گذار برای کارگران انجام دهیم.

مشاور وزیر اضافه کرد: البته با کمک آقای حیدری مدیر کل محترم و کارشناسان اداره چارت اداره کل ورزش کارگران را تدوین کرده ایم که بزودی اعلام خواهد شد به عبارتی بر مبنای چارت جدید باید برنامه و تقویم مشخص و مدون همه ساله ارائه شود و براساس آن برنامه ها، ردیف بودجه از سوی وزارتخانه برای ورزش کارگری تعیین شود.

وی به ارتباط اداره کل و فدراسیون کارگری اشاره کرد و گفت: من خودم یک مدیر قانونمدار هستم و می دانم که فدراسیونی مثل فدراسیون ورزش کارگری بازوی اجرایی اداره کل ورزشی است و باید کلیات ورزش کارگری در اداره کل تدوین و توسط فدراسیون اجرا شود.

بر همین اساس و برای اینکه روسای انجمن ها دارای یک جایگاه اصولی باشند در چارت جدید قرار شد که احکام روسای انجمن ها را معاون فرهنگی و اجتماعی صادر کند  و تقویم سالانه و فعالیت های مختلف فدراسیون با نظارت اداره کل امور ورزشی باشد.

ما قبل از انتخابات فدراسیون در نشست هایی که جناب حیدری هم حضور داشتند به هر 4 کاندیدا گفتیم که هرکدام که انتخاب شدید باید در چارچوب آنچه برای فدراسیون از سوی وزارت تبیین شده حرکت کنید و خارج از آن گام برندارید.

دکتر دادکان در ارتباط با اعزام به بازیهای جهانی کارگری گفت: در اعزام ها متاسفانه تاکنون عدالت به خوبی رعایت نشده در حالیکه این اعزام ها حق کارگران است ولی من که بیرون از مجموعه وزارت کار بودم اسامی ورزشکارانی را در اعزام های قبلی دیدم که ورزشکار ملی هستند و سنخیتی با کار و کارگری ندارند ولی خوشبختانه امسال برای اعزام به بازیهای جهانی اسپانیا یک کارگروه تصمیم می گیرد و خود من به همراه آقای حیدری  و کارشناسان اداره کل روی تک تک افراد اعزامی نظارت خواهیم داشت و یقین بدانید اگر انجمنی بخواهد ورزشکاری غیر کارگر را اعزام کند هم جریمه می شود و هم هزینه های ورزشکار غیر کارگر را خودشان باید بپردازند. یقین بدانید آنقدر راهکار داریم که ورزشکار و مربی غیر کارگر اعزام نکنیم و اگر توجیه دوستان در گذشته این بوده که فلان شخص اسپانسر شده بنابراین هرکه را دوست داشت اعزام کند الان تمام هزینه ها را وزارت با موافقت جناب وزیر پرداخت می کند و هیچ عذر و بهانه ای وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: هیچکس از کاروان کارگری انتظار مدال ندارد و بازیهای کارگری بهانه ایی است برای تشویق و ترغیب کارگران به ورزش تا انگیزه ای هم باشد برای ورزشکاران کارگر که سالی یکبار امید داشته باشند به یک چنین میدان بزرگی اعزام می شوند و همان فرهنگ تفریح و نشاط و دوستی و رفاقت را در محیط کاری خود ترویج کنند.

در ادامه این نشست آقایان حیدری و اسناوندی به همراه خانم خواجه نژاد مدیرکل و معاونین اداره کل توضیحات مختصری پیرامون فعالیت های اداره کل و نوع تعامل با فدراسیون و همچنین ملاک  و معیار و نحوه حضور و انتخاب ورزشکاران کارگر در مسابقات کارگری توضیحاتی را ارائه دادند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید