اخبار

توسعه یافتگی ورزش با ارزش تر از مدال المپیک است

دکتر دادکان: با همدلی باید سرانه ورزش کارگری را افزایش دهیم

دکتر دادکان: با همدلی باید سرانه ورزش کارگری را افزایش دهیم
وقتی به کشوری مثل سوییس نگاه می کنیم می بینیم که اصلا در المپیک ها دنبال مدال نیستند و همیشه هم با تعداد ورزرشکار خوب شرکت می کنند ولی وقتی به سرانه ورزش همگانی آن کشور نگاه می کنیم می بینیم 70 درصد مردم آن کشورها ورزش می کنند!
در نشست مشترک فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل امور ورزشی که با حضور دکتر دادکان و دکتر صادقی فر به میزبانی فدراسیون کارگری برگزار شد مشاور ورزشی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ضمن دعوت اداره کل و فدراسیون به همدلی و اتحاد در جهت خدمت به ورزش کارگران گفت: در دیداری که ابتدای سال جاری خدمت جناب وزیر بودیم از داشتن دو نهاد مهم ورزشی که شور و نشاط اجتماعی در بین کارگران ایجاد می کنند ابراز خوشحالی کرد و به بنده  گفت: از داشتن فدراسیون و اداره کال امور ورزشی باید خوشحال باشیم چرا که هردو در جهت ایجاد نشاط اجتماعی حرکت می کنند.
مشاور وزیر در امور ورزش و تربیت بدنی گفت: خوشبختانه در مدت زمان کوتاهی که خدمت همکاران خوب در اداره کل امور ورزشی و فدراسیون بوده ام مدیران هردو بخش را افرادی کاردان و دلسوز و دارای تعهد دیده ام که دارای همکارانی فعال و عاشق کار هستند. خواسته من به عنوان برادرتان این است که همه در یک جهت و سمت و سو حرکت کنید و هدف همه ما باید این باشد که ورزش کارگری ارتقا یابد و ورزش را در بین خانواده های کارگران توسعه دهیم. 
وی با دکر مثالی از قهرمانان بزرگ ورزشی گفت: بسیاری از قهرمانان بودند که بیشتر از پهلوان تختی مدال آوردند اما تختی به دلیل سجایای بارز اخلاقی در بین مردم ماندگار شد.
اکنون هم ما اگر بتوانیم از طریق فدراسیون و اداره کل که بنده هردو را در یک مسیر و دارای یک هدف در قالب سازمان ورزش کارگری می دانم بتوانیم تعداد کارگران ورزشکار را افزایش دهیم از ما به نیکی یاد می کنند و یقین بدانید اگر درست قدم برداریم دعای جامعه کارگری و خانواده های ایشان پشت سر همه ما خواهد بود در غیر اینصورت از ما کسی انتظار قهرمانی یا کسب مدال ندارد چون فلسفه وجودی و همه این تشکیلاتی که درست شده برای سوق دادن کارگران به سوی سلامتی و نشاط است .
وی با اشاره به نگاه کشورهای پیشرفته به ورزش گفت: وقتی به کشوری مثل سوییس نگاه می کنیم می بینیم که اصلا در المپیک ها دنبال مدال نیستند و همیشه هم با تعداد ورزرشکار خوب شرکت می کنند ولی وقتی به سرانه ورزش همگانی آن کشور نگاه می کنیم می بینیم 70 درصد مردم آن کشورها ورزش می کنند!
ما آیا این نگاه را در ورزش خودمان داریم؟
ما در المیپیک حاضریم میلیارد ها هزینه کنیم تا مدال کسب کنیم که البته خیلی خوب است چون غرور ملی می آورد اما آیا سرانه سلامت جامعه را هم توانسته ایم افزایش دهیم؟!
وی افزود: فعلا بحث ما سلامت کارگران و خانواده های ایشان است. تمام تمرکز خود را براین قرار دهیم که چگونه می توانیم ورزش را در بین کارگران بیشتر و بیشتر توسعه دهیم و حضور در بازیهای جهانی کارگری هم بر مبنای همین تفکر اگر باشد یقینا نتیجه کار رضایت بخش خواهد بود .
دکتر دادکان درپایان گفت: هر چقدر دلها به هم نزدیک تر باشد و در سالجاری یک پالایش در وجود خود ایجاد کنیم در پایان سال مسولین ببینند که با اتحاد و همدلی توانسته ایم شور و نشاط جامعه کارگری را نسبت به قبل افزایش دهیم با رغبت بیشتری به ورزش کارگری توجه می کنند ضمن اینکه رضایت کارگران بهترین پاداشی است که دریافت خواهیم کرد.
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید