اخبار

پرواز کاروان طلایه داران رونق تولید به اسپانیا

پرواز کاروان طلایه داران رونق تولید به اسپانیا
کاروان ورزشی کارگران ایران با نام طلایه داران رونق تولید بامداد امروز تهران را به مقصد اسپانیا ترک کرد تا در بازیهای جهانی کارگری در تورتوسای اسپانیا حضور یابد.
 
 
 
 
کاروان ورزشی کارگران ایران با نام طلایه داران رونق تولید بامداد امروز تهران را به مقصد اسپانیا ترک کرد تا در بازیهای جهانی کارگری در تورتوسای اسپانیا حضور یابد.

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی آیین بدرقه ورزشکاران اعزامی ایران به ششمین دوره‌ی مسابقات جهانی ورزش کارگری اسپانیا عصر روز چهارشنبه  با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون ، کار و رفاه  اجتماعی، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، سید ضیا الدین شجاعی برهان، مشاور وزیر تعاون، محمد دادکان، مشاور وزیر، سید کاووس سعیدی سرپرست دبیر کل کمیته ملی المپیک، رضا قره خوانلو رئیس آکادمی ملی المپیک، حیدری مدیر کل ورزش تربیت بدنی، وزارت  تعاون ، کار و  رفاه اجتماعی ، صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  
از پیشکسوتان ورزش از جمله محمد نصیری پیشکسوت وزنه برداری، بهتاش فریبا و حمید جاسمیان پیشکسوت فوتبال، مجید احتشام زاده پیشکسوت تنیس روی میز و بهنام محمودی پیشکسوت والیبال برگزار شد.
در  این مراسم  محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی از آنها به عنوان سفیران با ارزش نام برده شود.
وی افزود:  زمانی که ورزش سنتی به فدراسیون جهانی زورخانه‌ای تغییر نام داد این رشته نیز همانند سایر رشته‌ها اهمیت فوق العاده ای پیدا کرد و در جهان به رسمیت شناخته شد و ورزش پهلوانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرد.
وی گفت: در زمان‌های گذشته جایگاه پهلوانان و اخلاقیات  و رسوخ اخلاق پهلوانی در بین مردم از ارزش بالایی برخوردار بود و اگر کسی را ضمانت می‌کرد، ضمانت وی و ارزش ضمانت او  از همه ضمانتها بالاتر بود و همه به راستی و درستی او ایمان و اعتقاد داشتند.
 وی افزود : معتقدم امروز آن کشور و آن تیمی موفق تر است که در کنار ساخت بدن و جسم  بتواند اخلاق را هم  سرلوحه کار خود قرار دهد . 
شریعتمداری اضافه کرد: دیپلماسی ورزش الان در دنیا جایگاه خود را پیدا کرده و در برقراری روابط بین‌الملل تأثیر بسزایی دارد. یقینا زبان ورزش به عنوان یکی از مهمترین مولفه ها در دیپلماسی عمومی  همواره از یک جایگاه ویژه ای برخوردار است . 
وزیر تعاون،کار  و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ورزشکاران اعزامی به رقابتهای جهانی اسپانیا باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی بعد از پایان مسابقات از آنها به عنوان سفیر با ارزش نام برده شود.همچنین علاه بر جوانمردی و راستی و درستکاری و اخوت و برادری که ورزش در اختیار جامعه قرار می دهد یکی ازویژگیهای ورزش و این نظام ورزش موجب روحیه مشارکت جویانه در بین ملل هم می شود . 
وی در پایان گفت: در ورزش قهرمانی ما می‌توانیم به همبستگی ملی برسیم، در حقیقت وقتی تیم ملی در هر رشته ورزشی به قهرمانی می‌رسد  و سرودهای حماسی پخش می شود  مردم را به وجد می آورد  و جامعه را مشارکت محور می کند. مثل رقابت‌های والیبال در جام ملت‌ها که باعث شادی همه قشر جامعه شد.  یقینا"  هزینه کردن برای ورزش ،  سرمایه گذاری با ارزش برای همه فعالیتها است . حالا در ورزش کارگری که  ورزشکار سالم ستون فقرات تولید سالم تربیت می کند موجب افزایش بهره وری نیروی کار می شودو آثار فوق العاده ای هم در اقتصاد خواهد داشت.  علاوه بر اینکه در مسایل اخلاقی و فرهنگی  ایجاد می کند می تواند آثاری  در اقتصاد  بخاطر بالابردن بهره وری نقش اساسی ایفا کند  . لذا معتقدم نگاه به ورزش نباید نگاه تک بعدی باشد بلکه باید نگاه همه جانبه باشد.
ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی نیز در حاشیه این مراسم گفت : از اهتمام ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به  توسعه امر ورزش  و نیز ورزش کارگری و نیز تمهیداتی که برای اعزام این کاروان ورزش دارند تشکر و قدردانی می کنم . 
وی  در ادامه به برنامه هایی که امسال برای توسعه ورزش در این حوزه خواهند داشت گفت :  برنامه اوقات فراغت دانش آموزان فرزند کارگر و اجرای برنامه ایی را برای خانواده ها  را امسال  با کمک هیاتهای ورزشی ، فدراسیون ورزشی در سارسر کشور اجرا خواهیم کرد. 
وی افزود :  با توجه به اینکه امروز روز جهانی مبار زه با مواد مخدر نیز هست ما مصمم هستیم  تا از طریق ورزش  در محیط های کار این موضوع را به حداقل برسانیم . 
وی همچنین  به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرد  با توجه به اینکه وی ریاست  گروه کشورهای آسیا و اقیانوسیه سازمان بین المللی کار را عهده دار هستند از راه اندازی  ورزش کشورهای اسلامی آسیا در این گروه حمایت نمایند.  

عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان  نیز گفت :  کارگران طلایه داران تولید هستند و هر چقدر در کشور این قشر از جامعه از سلامت جسمانی و روحی بالایی برخوردار باشند وضعیت کشور به لحاظ اقتصادی و تولید بهتر خواهد شد.

وی افزود: ما باید شرایط ورزش کردن را برای کارگران در تمام بخش‌های صنعتی و تولیدی فراهم کنیم تا بتوانند در شرایط بدون دغدغه در بخش ورزش همگانی و قهرمانی فعالیت کنند.
وزارت ورزش و جوانان نیز وظیفه خود می‌داند حمایت خو را در تمام ابعاد از ورزشکاران کارگر داشته باشد.
احمدی اضافه کرد: ورزشکاران کارگر ضمن اینکه باید با مدال‌های رنگارنگ از مسابقات جهانی بازگردند باید بتوانند فرهنگ و اخلاق و منش ایرانی را در اسپانیا به نمایش بگذارند. من خوشحالم که در این هفته این دومین مراسم آئین مراسم بدرقه ورزشکاران شرکت می‌کنم. دو روز پیش نیز در خدمت دانشجویان قهرمان اعزامی به یونیورسیاد جهانی در ایتالیا بودم. این نشان دهنده رشد و پویایی در ورزش کشور در تمام اقشار است که علی رغم موانعی که دشمنان برای ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در کشور ایجاد می‌کنند این اعزام‌ها صورت می‌گیرد و این پاسخی است به این موانع تراشی‌ها. و نشان می‌دهد که ملت ایران همچنان پوینده و بالنده در تمام عرصه‌ها از جمله ورزش حضور دارند.

در ادامه این مراسم جواد رمضی رئیس فدراسیون آماتور ورزش کارگری نیز خاطر نشان کرد:در میان ما عزیزیانی هستند که با عزم و اراهده جدی خود شعار ورزش ، نشاط و بهره وری جامعهه عمل پوشاندند به منظور ارج نهادن و امروز آیین بدرقه آنان به انجام می شود . وی در ادامه به مراحل آماده سازی مقدامات ایت کالروان گغفت : این   سومین حضور جامعه ورزش کارگری در مسابقات جهانی است. در نخستین حضور کارگران که در ایتالیا برگزار شد کاروان ایران با تعداد ۷۰ نفر در ۸ رشته ورزشی در قالب 8 تیم شرکت کردند که در این مسابقات ۳ هزار نفر از ۳۸ کشور جهان شرکت کرده بودند که کاروان ایران با کسب ۳۳ مدال در جایگاه نهم قرار گرفت. همچنین کاروان ایران در دومین حضور خود که در سال 96  به مسابقات در لتونی برگزار شد کاروان ایران با ۲۲۱ نفر در قالب ۱۷ تیم شرکت کردند که در این دوره از مسابقات ۵ هزار ورزشکار از ۳۸ کشور جهان حضور داشتند که کشور ما با ۴۵ مدال دوباره در جایگاه نهم قرار گرفت.

در سومین دوره مسابقات که از نهم تا ۱۷ تیر در تورتوس  اسپانیا برگزار می‌شود با حمایتهای همه جانبه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، وزارت ورزش و جوانان ، کمیته ملی المپیک ، و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارتت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  کاروان ایران با ۱۴۰ نفر با نام طلایه داران رونق تولید در قالب ۱۶ تیم که ۱۳ تیم از تیم‌های ملی و۳ تیم به صورت منتخب است شرکت خواهد کرد که رویکرد ما در این دوره بر این بود که تنها ورزشکاران کارگر را به مسابقات اعزام کنیم. در این مسابقات بیش از ۵ هزار ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در ۱۸ رشته‌ی ورزشی شرکت می‌کند که ایران در ۹ رشته‌ی ورزشی شامل  کشتی فرنگی، سه تانگ، جودو، شنا، کشتی ساحلی، والیبال ساحلی، کاراته، تنیس روی میز، و دو میدانی حضور خواهد داشت.
وی تصریح کرد : وجود مشاغل کارگری و نخبگان جامعه کارگری و اینکه شاکله این کاروان کارگری است از ویژگیهای آن است   از کارگر ساختمانی تا گلیم باف و نانوا و شاگرد نانوا  در این کاروان نشان دهنده این است که به رسالت اصلی خود که همان ورزش کارگری است نزدیک شده ایم .  همچنین تلاش ما بر این است تا بتوانیم ضمن تکرار جایگاه نهمین در صورت امکان آن را ارتقا ببخشیم.
رمضی  افزود: در این دوره از مسابقات بانوان ورزشکار حضور پررنگ‌تری نسبت به دوره قبل داشتند و ما ۵ تیم از بانوان در این دوره از مسابقات شرکت کرده‌اند.به طوری که تیم جودوی بانوان برای اولین بار در این مسابقات حضور خواهند داشت و در رشته‌ی مردان نیز تیم‌های کاراته و شنا برای اولین بار حضور خواهند داشت.
در پایان این مراسم سوگندنامه ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری توسط دو نفر از ورزشکاران قرائت شد و ورزشکاران اعزامی برای شرکت در این مسابقات ضمن گرفتن عکس یادگاری با وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از زیر قرآن عبور کردند.
۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید