اخبار

دوره استعدادیابی فرزندان کارکنان/ گزارش و گفت و گو با آینده سازان

دوره استعدادیابی فرزندان کارکنان/ گزارش و گفت و گو با آینده سازان
دوره استعدادیابی فرزندان کارکنان/ گزارش و گفت و گو با آینده سازان
 *سیدرضا فیض آبادی
وقتی با نوجوانان شوخ طبع در آغاز سن نوجوانی آنهم بعد از تمرین فوتبال همکلام شوی یقینا مطالب جذابی در بین صحبت ها هست بخصوص که برای استعدادیابی ثبت نام کرده اند. 
دوره استعدادیابی فرزندان کارکنان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی از دو هفته قبل از سوی اداره کل امور ورزشی در ورزشگاه کارگران آغاز شده و در این بین فرصتی شد تا با تعدادی از این آینده سازان گپ و گفتی در حال و هوای تمرینات داشته باشیم.
محمد و علی الله وردی دو برادر دوقلویی هستند که سخت بشود تشخیص داد کدوم علی و کدوم محمد است. از قضا هردوتا هم پرسپولیسی و 12 ساله و می خواهند تا جایی ادامه بدهند که به پرسپولیس و تیم ملی برسند.
می گویند در یک آکادمی فوتبال هم ثبت نام کرده بودند ولی هنگامی که پدرشان گفته که دوره استعدادیابی از سوی وزارتخانه برگزار می شود برای حضور در این دوره خیلی انگیزه داشتند.
یکی می گوید و آن یکی توضیح می دهد و بعضا هم اصلاح می کنند . 
اما علاوه بر بحث فنی یک نکته جالب در بین صحبت های این دو برادر هست که بد نیست بیشتر به آن توجه شود: خیلی دوست داشتیم با فرزندان همکاران پدرم آشنا شویم و اینجا در بازی فوتبال تقریبا همه همدیگر را شناخته ایم و این خیلی برایمان جذاب است.
 
امیر محمد رحیمی 12 ساله دیگر فوتبالیستی است که به گفت و گو اضافه می شود. قبلا هم دوسال در یک آکادمی یا مدرسه فوتبال عضو بوده و الان از اینکه در یک فضای دوستانه و آشنا حضور پیدا کرده ابراز رضایت می کند.
امیر محمد هم صحبت های برادران اله وردی را تکمیل می کند: آشنایی با بقیه بچه هایی که پدرشان همکار پدرم هستند خیلی جالب است. از مسئولین می خواهم که این دوره ها را ادامه بدهند تا بیشتر با هم دوست شویم.  پدران ما سالها با هم همکار هستندو چه خوب است از طریق مدرسه فوتبال ما بچه ها هم همدیگر را بیشتر بشناسیم.
 
سید حسن عبدالهی که علاقه اش به دروازه بانی در حد لالیگاست با اعتماد به نفس می گوید من خودم الگوی خودم هستم. در هنگام بازی هم واکنش های خوبی از او درون دروازه دیدیم . 
 
نیما اکبری که از نزدیکان غلام وفاخواه ملی پوش و کاپیتان سابق استقلال هم هست در باشگاه محله خوش عضویت داشته و اکنون از حضور در جمع خوب و به قول خودش دوره حرفه ایی فوتبال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی احساس خوبی دارد. 
 
یزدان حسینی 11 ساله قبلا در مدرسه فوتبال علی رضا امامی فر بازیکن سابق پرسپولیس عضویت داشته و دوست دارد لژیونر شود. حسینی می پرسد ما به تیم ملی هم می رسیم؟ 
صدالبته که خواستن توانستن است. به همه بچه های حاضر در گروه می گویم که پشتکار و وتلاش و نظم و انضباط راههای رسیدن به موفقیت و به تیم ملی است.
همه آنهاییکه به مدارج بالا رسیده اند سختی هایی را گذرانده اند که به اینجا رسیده اند.
 
سیدمهدی موسوی 14 ساله هم از دیگر بازیکنانی است که از بودن در جمع خوب دوره استعدیابی خیلی ابراز رضایت می کند و اضافه می کند: اینجا همه امکانات برای ما در نظر گرفته شده است. سرویس منظم ، زمین چمن خوب و مربیان خیلی خوب. من قبلا هم مدرسه فوتبال بودم اما اینجوری توجه نمی کردند. الان اینجا چیزهایی به ما یاد می دهند که قبل در مدرسه فوتبال اصلا نگفته بودند و تقاضا می کنم این دوره ها ادامه یابد . 
اتوبوس به ساختمان مرکزی رسیدو گفت و گوی ما با سایر بچه ها برای جلسات بعدی باقی ماند. 
واقعا این 45 دقیقه ایی که با این نوجوانان پر انرژی بودیم احساس شور و شعف آنها به ما هم منتقل شد و ما هم دوست داریم این دوره ها تداوم یابد.
۵ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید