اخبار

با حمایت های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

ملی پوشان فوتبال 5 نفره ایران مجوز پارالمپیک توکیو را گرفتند

ملی پوشان فوتبال 5 نفره ایران مجوز پارالمپیک توکیو را گرفتند
محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی که به همراه مشاوران خود سید ضیا الدین شجاعی برهان و محمد دادکان ، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی و فرزاد حیدری مدیرکل امور ورزشی و رییس انجمن فوتبال نابینایان در جمع اعضای تیم حضور یافته بود ضمن روحیه بخشیدن به کادر فنی و بازیکنان وعده داد که مشکلات شغلی بازیکنان را با کمک یک کارگروه حل خواهد کرد و برای حضور موفقیت آمیز اعضای این تیم آرزوی موفقیت کرد.

تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران با صعود به فینال مسابقات قهرمانی آسیا، سهمیه حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های فوتبال پنج نفره قهرمانی آسیا در تایلند ظهر امروز (شنبه) با برگزاری یک دیدار پیگیری شد.

در این بازی تیم ملی ایران به مصاف تایلند رفت و میزبان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و گام به فینال گذاشت.

گل‌های تیم ایران در این بازی را حسین رجب‌پور و صادق رحیمی (2 گل) به ثمر رساندند.

تیم کشورمان با صعود به فینال موفق به کسب سهمیه حضور در پارالمپیک 2020 توکیو نیز شد.

رقابت‌های فوتبال پنج نفره در پارالمپیک 2020 با حضور 8 تیم برگزار خواهد شد که تاکنون حضور تیم‌های برزیل (قهرمانی 2018 جهان)، آرژانتین از قاره آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از قاره اروپا، ایران از قاره آسیا و ژاپن به عنوان میزبان قطعی شده است. همچنین یک سهمیه دیگر از قاره آسیا و یک سهمیه هم از قاره آفریقا در پارالمپیک توکیو حضور خواهند داشت.

تیم فوتبال پنج نفره ایران در پارالمپیک 2016 ریو با شکست مقابل میزبان به مقام نایب قهرمانی رسیده بود. در پیش‌بینی‌های انجام شده برای عملکرد این تیم در پارالمپیک 2020 توکیو، مدال برنز در نظر گرفته شده، البته این مدال می‌تواند با بهبود عملکرد تیم ملی در ماه‌های پیش‌رو ارتقا پیدا کند.

ویزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی قبل از اعزام تیم 5 نفره به  تایلند با حضور در اردوی ملی پوشان در ورزشگاه شهید معتمدی کارگران ضمن گفت و گوی صمیمانه با اعضای  تیم وعده داد در صورت موفقیت و صعود به پارالمپیک مزایای شغلی و جوایز خوبی برایشان در نظر خواهد گرفت.

محمد شریعتمداری که به همراه مشاوران خود سید ضیا الدین شجاعی برهان و محمد دادکان ، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی و فرزاد حیدری مدیرکل امور ورزشی و رییس انجمن فوتبال نابینایان در جمع اعضای تیم حضور یافته بود  ضمن روحیه بخشیدن به کادر فنی و بازیکنان وعده داد  که مشکلات شغلی بازیکنان را با کمک یک کارگروه حل خواهد کرد و برای حضور موفقیت آمیز اعضای این تیم آرزوی موفقیت کرد.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید