اخبار

پیام رییس جمهور به مناسبت روز معلولین

دولت تدبیر و امید حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است

دولت تدبیر و امید حمایت همه جانبه از افراد دارای معلولیت را مورد توجه قرار داده است
حسن روحانی رییس جمهور به مناسبت دوازدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت در پیامی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود، حمایت همه¬جانبه از افراد دارای معلولیت و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان را مورد توجه قرار داده است.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی، متن این پیام به شرح ذیل است: دوازدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت فرصتی است گران¬بها تا با نگاهی واقع بینانه و نقادانه، کارنامه خود را در فراگیرسازی خدمات برای افراد دارای معلولیت مرور نماییم. دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای فعالیت خود، حمایت همه¬جانبه از افراد دارای معلولیت و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان را مورد توجه قرار داده است که ابلاغ مصوبه هیأت وزیران در امور معلولان و تلاش برای حل مشکلات این عزیزان از آن جمله است و ابلاغ مصوبه هیأت وزیران در امور معلولان و تلاش برای تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان از بارزترین اقداماتی است که در این رابطه صورت گرفته است.
در ادامه آمده است: دولت تدبیر و امید تلاش می¬کند تا با تأمین منابع اعتباری قانون حمایت از حقوق معلولان بستر مناسبی را جهت عملی ساختن مفاد این قانون مهیا نماید. تلاش¬های دولت در احیا حقوق معلولان و بهره¬گیری از توانمندی¬های آنان، تنها زمانی از اثربخشی لازم برخوردار خواهد بود که مورد حمایت نهادهای نظارتی و قانونگذاری قرار گیرد.
در پایان تاکید شده است: لذا از نمایندگان خانه ملت و مسئولان قوه قضائیه نیز انتظار می¬رود تا با نگاهی نقادانه، عملکرد نهادهای مختلف در تحقق مفاد قوانین مرتبط با معلولان را رصد نموده و با تقویت اهرم¬های نظارتی خود، امکان اجرای صحیح این قوانین را فراهم کنند تا در نتیجه این همگرایی ملی، تلفیق اجتماعی معلولان و رفع تبعیض¬های فراروی ایشان در سایه سار عدالت و فرهنگ اسلامی بیش از پیش فراهم شود.
حسن روحانی
۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید