اخبار

مراسم باشکوه سومین المپیاد ورزشی بانوان کارگر

در افتتاحیه المپیاد سوم/ صادقی فر: ورزش های همگانی و سلامت محور به شادابی کارگران می انجامد

در افتتاحیه المپیاد سوم/ صادقی فر: ورزش های همگانی و سلامت محور به شادابی کارگران می انجامد
مراسم افتتاحییه سومین المپیاد ورزشی اتحادیه بانوان کارگر روز چهارشنبه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس و بانوان ورزشکار در مجموعه ورزشی کارگران شهید معتمدی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ابراهیم صادقی‌فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در افتتاحیه سومین المپیاد ورزشی اتحادیه بانوان کارگر که با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد با اشاره به نامگذاری سال 98 با عنوان سال رونق تولید، عنوان کرد: امیدوارم این مسابقات زمینه‌ای برای ورود ورزشکاران زن به عرصه مسابقات بین المللی باشد.

 وی بیان کرد: رونق تولید به معنی آن است که یک اراده ملی برای حمایت از کارگران که پیشرو توسعه هستند، داشته باشیم، رفاه و شادی را برای آن‌ها فراهم و سلامت خود و خانواده‌ آن‌ها را تأمین کنیم.

صادقی فر ادامه داد: برای این کار تمام برنامه‌های خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی به صورتی ترسیم کردیم که کارگری شاد، پر انرژی داشته باشیم تا به رونق تولید برسیم.

وی افزود: ورزش همگانی و ملی و برنامه‌های استعدادیابی را در سراسر کشور برای کارگران و فرزندان آن‌ها راه‌اندازی و آغاز کردیم، همچنین برنامه‌های رایگانی را برای شادی کارگران اجرا کردیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در ورزش همگانی اتفاقات مفیدی رقم خورده است، از اول سال تا کنون ۶۰ مسابقه ملی برای کارگران برگزار کردیم و قهرمانی سوم جهان را به دست آوردیم، ۱۳۸ مدال کسب کردیم و مقام اول را در مسابقات فوتسال کسب کردیم که بین شرکت‌های تولیدی دنیا برگزار شد.

وی اضافه کرد: در ورزش همگانی به فکر الگوسازی و دیپلماسی ورزشی هستیم، چراکه ورزش باعث اتحاد کشور‌ها می‌شود، همچنین به فکر توسعه ۲۷۰ ورزشگاه کارگری در سراسر کشور هستیم و قرار است ورزشگاه شهید معتمدی را با مبلغ ۴ میلیارد تومان بازسازی کنیم.

صادقی فر تصریح کرد: تبصره ۲ ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده در توسعه ورزش، کمکی برای ورزش کارگری بود، اما این تبصره حذف شده است و از نمایندگان مجلس درخواست دارم که این ماده را دوباره احیا کنند.

وی خاطر نشان کرد: در یک سال گذشته دو مسابقه قهرمانی ویژه بانوان داشتیم، در مسابقات اسپانیا ۲۸ مدال کسب کردیم، اولین مدال قهرمانی جودو برای بانوان ورزشکار کارگری است، در فرانسه ۱۰ مدال کسب کردیم و امروز در این المپیاد شاهد ۷ رشته ورزشی از ۳۰ استان کشور هستیم.

صادقی فر افزود : برای رونق تولید باید مشارکت همگانی باشد و عزم و اراده جمعی وجود باشد و ما در معاونت فرهنگی  اجتماعی وزارت تعاون رونق تولید را با ایجاد نشاط در ورزشکاران از طریق ورزش دنبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌های این معاونت در دو بعد ورزش همگانی و ورزش قهرمانی ترسیم شده، گفت: در ورزش همگانی سلامت و نشاط کارگران و خانواده آنها مد نظر بوده و در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای اجرا شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: فعالیت و موفقیت‌های ما در ورزش همگانی به قدری بوده که وزارت‌ورزش باید با دیده احترام به ما نگاه کند.

صادقی‌فر ادامه داد: امسال تاکنون 60 مسابقه ورزشی برگزار کرده‌ایم و کارگران ایران در مسابقات جهانی موفق به کسب 138 مدال شدند.

سیاست دولت زمینه‌سازی برای افزایش حضور زنان در عرصه‌های مختلف از جمله ورزش قهرمانی است

معصومه ابتکار هم گفت: شاهد حضور بیشتر زنان در عرصه ورزش و افتخار آفرینی آنها هستیم و امیدواریم زنان همان‌گونه که در این عرصه خوش درخشیده‌اند، در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی هم حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه ورزش زنان کارگر در کنار تلاش آنها در عرصه تولید و اقتصاد ستودنی است، عنوان کرد: سیاست دولت زمینه‌سازی برای افزایش حضور زنان در عرصه‌های مختلف از جمله ورزش قهرمانی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: زنان باید در انتخابات حضور یابند و کسانی را انتخاب کنند که برای زنان و حضور آنها در جامعه ارزش قائل باشند.

وضعیت معیشتی کارگران باید مورد توجه قرار گیرد 

حسین کمالی هم  با بیان اینکه جامعه کارگری باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، عنوان کرد: کارگر نباید حقوق معوق داشته باشد.

وزیر اسبق کار با بیان اینکه کارگر نیازمند حمایت است، عنوان کرد: باید به وضعیت معیشتی کارگرات توجه ویژه شود با توجه  وضعیت آینده شغل متفاوت با گذشته است

وی با تاکید بر اینکه اکنون انقلاب چهارم صنعتی را تجربه می‌کنیم، گفت: تحولات عظیمی در حوزه تکنولوژی اتفاق افتاده که بازار کار را نیز تحت تاثیر قرار داده است. اگر از این تحولات جا بمانیم از مسیر توسعه بازخواهیم ماند . لذا کسانی باید به نهاد قانون‌گذاری کشور بروند که این تحولات را درک و مطابق با آن قوانینی را تصویب کنند

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: اکنون در شرایطی قرار گرفته‌ایم که  نیازمند این هستیم  کسانی در راس امور قرار گیرند که تحول ایجاد کنند و شرایط را تغییر دهند.

وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری در امر ورزش کارگران، گفت: ۳۰ سال پیش قانونی تصویب شد تا بر اساس آن ورزشگاه‌های کارگری احداث شود. اکنون حدود ۳۰۰ ورزشگاه کارگری در سراسر کشور داریم. اگر آن زمان کارگران و ورزش آنها مورد توجه قرار نگرفته بود، اکنون در این شرایط قرار نداشتیم و این نشان دهنده اهمیت قوانین تصویبی در حوزه کارگران است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید