اخبار

به مناسبت روز زن و دهه فجر

جشنواره ورزشی – تفریحی بانوان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

جشنواره ورزشی – تفریحی بانوان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد
همزمان با دهه فجر و به مناسبت ولادت باسعادت دخت نبی اکرم ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) از سوی مرکز بسیج وزارتخانه با همکاری مرکز امور بانوان و خانواده و اداره کل امور ورزشی همایش یک روزه ورزشی – تفریحی ویژه بانوان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بوستان شهربانوی منطقه 16 تهران برگزار شد.

همزمان با دهه فجر و به مناسبت ولادت باسعادت دخت نبی اکرم ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) از سوی مرکز بسیج وزارتخانه  با همکاری مرکز امور بانوان و خانواده  و اداره کل امور ورزشی همایش یک روزه ورزشی – تفریحی ویژه بانوان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در بوستان شهربانوی منطقه 16  تهران برگزار شد.

در این همایش باشکوه که بیش از 80  نفر از بانوان شاغل در وزارتخانه حضور داشتند ابتدا خانم حاتمی مسئول ورزش بانوان مرکز بسیج ضمن خوشامد گویی به همکاران و گرامیداشت ایام دهه فجر ، ولادت حضرت فاطمه زهرا و روز زن را تبریک گفت و اعلام کرد: ورزش و تندرستی برای بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است و امیدوارم از این فرصت مغتنم برای گردهم آیی یک روزه نهایت استفاده را همکاران خوبمان ببرند.

سپس خانم خوجه نژاد معاون اداره کل امور ورزشی ضمن قدردانی از بسیج وزارتخانه برای برپایی این جشنواره ورزشی- تفریحی  گفت: من فکر می کنم بانوان کارمند باید از هر فرصتی برای بالا بردن سلامتی و تندرستی خود استفاده کنند و خوشبختانه فعالیت های بسیار خوبی را در این دو سه ساله برای ورزش بانوان تدارک دیده ایم.

وی گفت: همین 4 شنبه گذشته بود که سومین المپیاد ورزشی بانوان کارگر سراسر کشور را در ورزرشگاه شهید معتمدی داشتیم و امیدواریم آنقدر در راه توسعه ورزش های آسان و سهل الوصول تبلیغ و کار کنیم که بانوان همه روزه دقایقی از زمان خود را به ورزش در محل کار اختصاص بدهند. با پشتیبانی و حمایت وزیر محترم و مشاورین ایشان و همچنین تلاش های مدیرکل امور ورزشی و همکارانم کم کم به این موضوع می رسیم هر چند که همین الان هم به نسبت گذشته سالانه چند جشنواره بزرگ برای بانوان و خانواده ها برگزار می کنیم ضمن اینکه در استانها و کارخانجات هم فرهنگ ورزش کردن در حال نهادینه شدن است.

خواجه نژاد با قدردانی از شهرداری منطقه 16 و مدیریت مجموعه ورزشی بوستان شهربانو گفت: جای تشکر دارد از شهرداری این منطقه و مدیریت و پرسنل بوستان شهربانو که این فضا را در اختیار همکاران ما قرار داده اند.

بعد از این سخنرانی کوتاه نوبت به ورزش و مسابقات ورزشی رسید و برای اینکه بانوان برای انجام مسابقات ورزشی آماده باشند در ابتدای کار خانم رحیمیان از قهرمانان سابق ورزش قایقرانی و کارشناس اداره کل امور ورزشی با حرکات کششی و نرمشی حاضرین را برای ورود به مسابقات آماده کرد.

مسابقات در چند ایستگاه و در رشته های دوچرخه سواری – دارت –تنیس روی میز – داژبال و بدمینتون برگزار شد اما مهیج ترین بخش برنامه مسابقه فوتبال حبابی بود که با استقبال خوب همکاران مواجه شد و شور و هیجان زیادی در سالن مسابقه ایجاد گردید.

این جشنواره یک روزه با اهدای جایزه به 20 نفر از بانوان توسط خانم نگین مشاور امور بانوان و خانواده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به پایان رسید.

مشاور امور بانوان و خانواده هم هنگام اهدای جوایز در سخنانی گفت: ورزش یکی از بهترین راهها برای رسیدن به سلامتی و تندرستی برای بانوان است و خوشبخانه در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ورزش برای کارکنان و کارگران به یک امر جدی تبدیل شده و نهادینه شده است.

خانم نگین افزود: باید از این جشنواره ها به مناسبت های مختلف بازهم برگزار شود چرا که وقتی مادر خانواده  ورزش می کند و تندرست است یقینا سایر اعضای خانواده هم تحت تاثیر قرار می گیرند و این امر موجب تندرستی خانواده ها می شود.

نگین اضافه کرد: اکنون در فضایی قرار داریم که مختص وِرزش بانوان است و این بسیار مثمر ثمر می باشد چرا که بانوان با آسودگی خاطر به تفریح و ورزش می پردازند و امیدوارم اینگونه فضاهای تخصصی بانوان در سطح شهرها هر روز افزایش یابد ضمن اینکه در ورزشگاههای کارگری هم براساس اطلاعاتی که هست ساعاتی از استخر و سالن های ورزشی به بانوان کارگر اختصاص دارد و این امر بسیار خوبی است.

وی در پایان گفت:  من قدردانی می کنم از بسیج وزارتخانه و اداره کل امور ورزشی که شور و نشاط خوبی را بین کارکنان و کارگران و خانواده ها به وجود آورده اند ولی باید به جایی برسیم که هر روز صبح ابتدا بانوان دقابقی را ورزش کنند و سپس به محل کار خود بروند که در آن صورت هم راندمان کاری ایشان بالا می رود و هم در خانواده و اجتماع افرادی شاداب و سلامت هستند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید