اخبار

معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید روحیه ایثار، اتحاد و گذشت در همه بخش ها احیا شود

در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید روحیه ایثار، اتحاد و گذشت در همه بخش ها احیا شود
معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین نشست ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر ضرورت باز مهندسی فرهنگ این دوران در حوزه های مختلف تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر در این نشست که با حضور وحیده نگین مشاور وزیر در امور زنان و خانواده، احمد غریوی فرمانده بسیج و نمایندگان موسسات و سازمانهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید روحیه ایثار، اتحاد و گذشت در همه بخش ها احیا شود.

صادقی فر افزود: با شیوع بیماری کرونا و تهدید جدی سلامت جامعه، شاهد توسعه و احیای ادبیات جنگ و دفاع مقدس در بخش های مختلف به ویژه جامعه پزشکی و نهادهای مردمی هستیم که با تاسی از ادبیات دفاع مقدس  وارد صحنه شدند و خیلی زود فرهنگ ایثار در زمینه تولیدات وسایل بهداشتی و پزشکی در جامعه رونق گرفت .

به گفته وی، این نمونه ها نشان می دهد روحیه جهادی و ایثار در ضمیر ناخودآگاه مردم وجود دارد.

وحیده نگین، رییس کمیته زنان و خانواده ستاد بزرگداشت دفاع مقدس در ادامه این نشست با تاکید برانتقال تجربیات زنان و خانواده به نسل های بعدی گفت: برنامه ریزی هایی که در حوزه زنان و خانواده در چهلمین سالگرد دفاع مقدس صورت می گیرد باید کاربردی و با نگاه فرابخشی باشد تا نتیجه خوبی حاصل شود .

وی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک وزارتخانه بزرگ در حوزه های اجتماعی و خانواده است و برای همین تصمیماتی که اتخاذ می شود می تواند تاثیر بسیار مهمی بر کل جامعه داشته باشد .

احمد بیگی، مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اشاره به برنامه های پیش بینی شده بزرگداشت چهلمین ساگرد دفاع مقدس اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید اغلب برنامه ها از طریق بستر فضای مجازی انجام شود، از این رو برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و ورزشی در فضای مجازی ، نقل خاطره ها از خانوادهای شهدا، توجه به انتقال روحیه بسیج از دوران دفاع مقدس به نسل های فعلی، فراخوان مقالاتی در باب زندگی و مجاهدت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش نهادهای مردمی و تعاونی ها در تولیدات وسایل بهداشتی مثل ماسک و دستکش بیانگر نگاه ویژه ما در چهلمین سالگرد دفاع مقدس به واژه های ایثار و نقش احیای روحیه بسیجی در جهش تولید خواهد بود.

۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۱
کد خبر : ۲۰۹,۸۵۲
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید