اخبار

مدیرکل ورزش کارگران عنوان کرد: شور و نبازنشستگانشاط با استفاده از امکانات ورزشی کارگران

مدیرکل ورزش کارگران عنوان کرد: شور و نبازنشستگانشاط  با استفاده از امکانات ورزشی کارگران
در راستای تفاهم نامه ای که بین معاونت فرهنگی و اجتماعی ​وزارت تعاون کار و رفاه و صندوق بازنشستگی کشوری به منظور استفاده بازنشستگان از امکانات ورزشی و رفاهی بازنشستگان و خانواده ای ایشان صورت گرفت امروز طی نشستی که در اداره کل امور ورزشی طرفین در باره چگونگی اجرایی شدن این تفاهم نامه به گفت و گو پرداختند.
در راستای تفاهم نامه ای که بین معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه و صندوق بازنشستگی کشوری به منظور استفاده بازنشستگان از امکانات ورزشی و رفاهی بازنشستگان و خانواده ای ایشان صورت گرفت امروز طی نشستی که در اداره کل امور ورزشی طرفین در باره چگونگی اجرایی شدن این تفاهم نامه به گفت و گو پرداختند.

در این نشست که آقایان فرزاد حیدری مدیرکل امور ورزشی ، احمد اسناوندی معاون اداره کل و همچنین جلال رحیمی راد کارشناس مسئول امور ورزشگاهها و استراحتگاههای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، همچنین محمود مرتضایی فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی ، حمیدرضا شیخی رییس اداره امور فرهنگی ورزشی و خانم سمیه بیدی کارشناس امور ورزشی صندوق بازنشستگی کشوری حضور داشتند در باره نحوه اجرای شدن تفاهم نامه به تبادل نظر پرداختند.

فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگران در این نشست گفت: بنابر تاکید وزیرمحترم تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور توسعه و ارتقا سطح سلامت جامعه هدف و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین آحاد جامعه بخصوص بازنشستگان و همچنین افزایش سرانه تفریحات سالم و کم هزینه برای این قشر عظیم و زحمتکش ، براساس تفاهم نامه ای که انجام شد مجموعه های ورزشی و تفریحی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعیدر اختیار کارگران و بازنشستگان عزیز قرار خواهد گرفت و این نشست های کارشناسی به منظور اجرایی شدن مراحل تفاهم نامه صورت می گیرد.

حیدری افزود: اداره کل امور ورزشی دارای مجموعه و فضای ورزشی بسیار مفید و مجهزی در سراسر کشور می باشد و 5 مجموعه رفاهی و زیارتی نیز در اختیار این اداره کل قرار دارد که براساس تفاهم نامه و با قید زمانبندی هایی که کارشناسان اداره کل امور ورزشی انجام میدهند ضمن خدماتی که به شاغلین و کارگران و خانواده های ایشان ارائه می شود قرار است به بازنشستگان نیز خدمات مفیدی ارائه دهیم تا شور و نشاط اجتماعی کارگران و بازنشستگان افزایش یابد و شاهد جامعه ای پویا و پرنشاط باشیم.

مدیرکل ورزش کارگران در باره نحوه استفاده بازنشستگان از این امکانات گفت: برای هرکدام از این عزیزان کارت عضویت صادر خواهد شد تا شان و منزلت این بزرگواران حفظ شود و با ارائه این کارتها می توانند از مجموعه ها و فضاهای کارگری بهره مند شوند. اغلب مجموعه های ورزشی در شیفت صبح خالی است و بازنشستگان و خانواده های ایشان نیز در نوبت صبح انرژی و انگیزه خوبی برای ورزش و تفریحات سالم دارند . از طرفی کارشناسان ما برای مسابقات مختلف بازنشستگان در استانها و در کل کشور با همکاری ادارات کل برنامه ریزی خواهند کرد تا در کنار ورزش های سلامت محور از طریق مسابقات مختلف انگیزه های بیشتری برای توسعه ورزش در بین بازنشستگان ایجاد کنیم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی  صندوق بازنشستگی کشوری نیز با قدردانی از تلاش های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای توسعه شور و نشاط در بین بازنشستگان گفت: یقینا این فرصت مغتنمی برای بازنشستگان خواهد بود تا با پرداختن به ورزش و تفریحات سالم با نشاط و سرزنده باشند.

محمود مرتضایی فرد افزود: خوشحالیم که اداره کل ورزش کارگران در اغلب نقاط کشور دارای مجموعه های ورزشی و تفریحی است و این امر کمک می کند تا هم بازنشستگان و هم خانواده های ایشان با سهولت از امکانات ورزشی و تفریحی بهره مند شوند و یقینا این امر در سلامت و نشاط جامعه تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

شاین ذکر است که این تفاهم نامه در 8 ماده و یک تبصره به امضای معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری رسیده و بزودی وارد مراحل اجرا خواهد شد.

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۷:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید