اخبار

در نشست شورای عالی ورزش همگانی مطرح شد؛

سلطانی فر : توسعه همگانی ورزش از الزامات اولیه جامعه است

سلطانی فر : توسعه همگانی ورزش از الزامات اولیه جامعه است
وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که از تمامی فدراسیونها خواسته شده منابع وامکانات مشخصی را برای توسعه ورزش همگانی در نظر بگیرند.
به گزاش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مسعود سلطانی فر در شورای عالی ورزش همگانی اظهار با تاکید بر مطلع ساختن جامعه از عوارض چاقی به عنوان بستر ساز انواع بیماریها،اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش دراین راستا را اتفاقی مبارک و اثر گذار توصیف کرد.

او در ادامه با بیان اینکه جلوگیری از گسترش چاقی در کشور به یک عزم‌ و اراده ملی نیاز دارد، گفت : برای مبارزه با این مهم باید نشستهای مشترکی به همراه دکتر نمکی وزیر بهداشت و حاجی میرزایی وزیر اموزش و پرورش و کارشناسان این وزارتخانه برگزار شود تا بتوانیم به بهترین نحو در کشوردر این راستا گام برداریم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش بخش اموزش و فرهنگ سازی در تعییر سبک زندگی را مورد توجه قرارداد و بیان کرد : آموزش ها باید از کودکی‌ انجام شود .

وی به شرایط کنونی کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا اشاره کرد وگفت : قطعا برنامه ریزی درخصوص عمومی سازی ورزشو تغییر سبک زندگی در شرایط کرونا می تواند مبارزه با این ویروس را سرعت بخشد .

دکتر مسعود سلطانی فربیات کرد: باید این باور‌ عمومی در بین مردم کشور‌ ایجاد شود که تغذیه خود را تغییر دهند و به ورزش همگانی‌ روی بیاورند، ضمن اینکه وزارت ورزش و جوانان این آمادگی را دارد با برگزاری نشستهای تخصصی با حضور نهادهای ذی ربط گامهای موثری را در این راستا برداریم.
او توضیح داد که امروز ۳ هزارو ۵۰۰ خانه ورزش روستایی داریم که سالهای قبل کمتر از ۲۰۰‌عدد بود و سعی ما این است که تا پایان این دولت به بیش از پنج هزار خانه برسد.
وزیر ورزش و جوانان یاداور شد : بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی داریم که متعلق به وزارت ورزش، نهادهای نظامی، شهرداری و دیگر نهادها است با این وجود باید دراین زمینه اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

او ادامه داد : این مکان‌ها در سال ۹۲ کمتر از ۴۰ هزار تا بود. این تعداد به غیر از استخرها و سالن‌های بدنسازی است. هرکس بخواهد ورزش انجام دهد کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند به سالن ورزشی برود.

دکتر مسعود سلطانی فر تصریح کرد: باید تلاش کنیم همگان باید به این باور‌ برسند که ورزش کردن مانند غذا خوردن از ملزومات زندگی است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد :از فدراسیون‌ها خواسته ایم که منابع و امکانات مشخصی را برای توسعه ورزش همگانی لحاظ کنند، ضمن اینکه ادارات کل نیز موظف به انجام این کار هستند.
۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۵:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید