اخبار

#کارگران ؛ ورزش درون خانوادگی با حداقل امکانات

#کارگران ؛ ورزش درون خانوادگی با حداقل امکانات
در اثر گذاری جشنواره ها طی 4 دوره ای که برگزار شده بر فرض اگر یک هزار کارگر و خانواده های ایشان جذب ورزش شده باشند به اندازه صدها مسابقه ورزشی برایمان ارزشمند است.

به گزارش اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، تصاویر و فیلم های کوتاهی که از کارگران عزیز و همکاران خوبمان در سراسر کشور برای چهارمین جشنواره تفریحی ورزشی خانوادگی کارگران ارسال شده به قدری زیبا و در عین حال ساده و نشاط آور است که حیفمان می آید از کنار این موضوع به سادگی بگذریم.

در اثر گذاری جشنواره ها طی 4 دوره ای که  برگزار شده بر فرض اگر یک هزار کارگر و خانواده های ایشان جذب ورزش شده باشند به اندازه صدها مسابقه ورزشی برایمان ارزشمند است.

برای جامعه هدف ارزشمند است و ارزش آن بر کل جامعه مثبت خواهد بود.

در فیلم های رسیده داریم که یک خانواده 4 نفری درون آپارتمان مثلا 70 متری خود چند نوع بازی و تفریح را با هم انجام می دهند و چه شور و نشاطی دارند.

با پشتی و متکی مانع می سازند و با ابزار موجود بازیها و تفریحات متنوعی را انجام می دهند.

خانواده ها در پیام های خود معتقدند تابحال نشده که ما 4 نفری با هم درون خانه خودمان یک کار مشترک را با این نشاط و زیبایی انجام دهیم ولی از روزی که بحث جشنواره در فضای مجازی راه افتاد و ما با همفکری بچه ها چند بازی محلی را انجام دادیم صفا و صمیمیت در خانواده چند برابر شده است.

خانمی می گوید: همسرم حوصله سروکله زدن با بچه ها را نداشت و از سرکار که می آمد یا تلویزیون نگاه می کرد و یا مجله و روزنامه ای میخواند و بعد هم خواب.

ولی از روزی که گفتیم برای جشنواره یک فیلم کوتاه درست کنیم و طناب بازی را انتخاب کردیم که من و همسرم سر طناب را می گیریم و بچه ها به نوبت از روی طناب می پرند و با هم مسابقه می دهند و من و همسرم هم متقابلا از روی طناب همین حرکات را انجام می دهیم آنقدر در روحیه بچه ها و همسرم تاثیر گذاشته که منتظریم فرصتی پیش بیاید تا بازهم همین بازیها را انجام دهیم. حالا به پارک می رویم و در جایی خلوت طناب بازی می کنیم.

اگر کرونا نباشد فکر کنم همه خانواده ها و همسایه های ما به پارک بیایند و همین کار را انجام دهند.

خب ، اثر گذاری یک تفکر درست و برنامه ریزی اصولی همینجاست که در مرکز یک برنامه ایی طراحی شود و در دور ترین نقاط کشور اثر گذاری آن را ببینیم.

هدف جشنواره همین است.

انشالله روزی به همین زودی فرا برسد که سایه تلخ کرونا از جامعه بشری رخت بر می بندد و دوباره قدر این دور هم بودنها و ورزش های خانوادگی و تفریحات و بازیها را بدانیم.

به امید آن روز که زیر انوار خورشید مهربانی با هم و کنار هم بدون ترس و استرس قدر لحظه لحظه زندگی را بدانیم. ماهی وقتی از آب بیرون می افتد قدر آب را می داند وانسان امروز که مجبور است با هیچکی حتی نزدیکترین افراد خانواده تماس بگیرد قدر سلامتی را می داند.

* اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید