اخبار

قدم های استوار بسیجی

قدم های استوار بسیجی
این یکی از بیادماندنی ترین تصاویر از دوران دفاع مقدس است.تصمیمشان را گرفته اند. به سوی میعادگاهی می روند که آرمان آنهاست.

این یکی از بیادماندنی ترین تصاویر از دوران دفاع مقدس است. چهره های یکایک این مردان را نگاه کنید. استوار و مجکم و مصمم و قاطع در راه هدفی روشن حرکت می کنند. آماده اند تا برای دفاع دست از جان بشویند. معلوم است در سیمای آنها که دنبال چه هستند. 

تصمیمشان را گرفته اند. به سوی میعادگاهی می روند که آرمان آنهاست. 

فرهنگ بسیجی و بسیجی بودن را در همین قاب تصویر می توان دید. یعنی آماده برای دفاع . آماده برای حمله بر خصم و حرامی . آماده دفاع از وطن ، دفاع از آرمان و دفاع از ناموس وطن. 

دبسیج یک ارگان و یک نهاد برای یک ظرف زمانی مشحص نیست. بسیج یک جریان فطری است نهاده شده در دل آدم های عاشق با هدفی مقدس و مشخص. حتما در فیلم های مستند لحظات مجروح شدن و لحظاتی که مجروحی در جبهه ها در حال پرواز به سوی معشوق است را دیده اید. لبخند در لبان همه آنها پیداست. گفتنش راحت است اما نیمی از بدن انسان بر اثر ترکش خمپاره رفته باشد و در لحظه آخر عمر عزیز باشی و لبخند بزنی و بگویی سلام بر حسین. الله اکبر از این ایمان و اخلاص...

گاهی اوقات انگشت دست هر کدام از ما لای در گیر می کند چنان داد و فریاد راه می اندازیم و چنان درد بر وجودمان غالب می شود که انگار جان به لب رسیده است. 

حال چه نیرویی می تواند آنقدر قدرت انسان را بالا ببرد و تحملش را زیاد کند که باوجود زخم های بیشمار و قطع دست یا پا در آن لحظات پایانی لبخند بزند و بگوید سلام بر حسین یا قرآن بخواند و زمزمه و ذکر یا زهرا بگوید.

چیزی جز ایمان و عقیده و اعتقاد راسخ به معبود نمی تواند باشد.

هدف که متعالی باشد دردها از یاد می رود. بسیجی یعنی  همین تصویر. این یک نمونه است از ثابت قدم بودن بسیجی . در نگاهشان همین الان می توان عقیده استوارشان را دید.

در هفته بسیج لازم می دانیم درود بفرستیم به همه بسیجیان عاشق. بسیجیانی که به ملکوت اعلی پیوستند و به بسیجیان ایثار گری که بوی عطرشان هنوزهم  در جامعه به مشام می رسد و وجودشان برکت است. جانبازان عزیز شهدای زنده بسیجی هستند. ایثارگران و آرادگان و همه آنها که در راه هدف مقدس ادای دین کردند و چه آنانکه هنوز هم بر همان باور و اعتقاد راسخ هستند درود و سلام می فرستیم.

هفته بسیج گرامی باد.

*سیدرضا فیض آبادی(اداره کل امور ورزشی)

 

۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید