اخبار

افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد بانوان کارگر

افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد بانوان کارگر
آیین افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد بانوان کارگر با پیام شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مراسم که علیرضا محجوب،دبیرکل خانه کارگر، وحیده نگین مشاور امور زنان  و خانواده وزارت کار،فاطمه ذوالقدر مشاور فرهنگی وزیر کار و ثریا شارقی مدیرکل بانوان استانداری تهران و جمعی از مدیران فعال در عرصه بانوان حضور داشتند ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی گفت : سال گذشته حضور پر شور عزیزان در این دوره از رقابت ها و مسابقات امید بخش بود اما امسال به دلیل شروع کرونا  به صورت مجازی برگزار می شود . 
وی افزود : حضور بانوان در این دوره از مسابقات و رقابت ها بسیار پررنگ و  مشهود است. 
صادقی فر  از همه سازمان‌ها و نهادها از جمله خانه کارگر ، اتحادیه زنان کارگر ، اداره کل امور ورزشی ، فدراسیون ورزش‌های  کارگری ، ادارات کل امور استان‌ها ، معاونت توسعه مدیریت و منابع،  مشاورین وزیر و ورزشکارانی که در برگزاری  این مراسم نقش داشتند قدردانی کرد.
 وی گفت:  قطعا از بستر ورزش به بهره‌وری ،نشاط، شادابی ،کارگر سالم و کارگر رضایتمند می رسیم و زمانی جهش تولید اتفاق خواهد افتاد که بتوانیم برای جایگاه ورزش احترام قائل شویم.
 صادقی فر افزود: سال گذشته در  ورزش همگانی و قهرمانی  درخشش خیره کننده ای را شاهد بودیم  و در مسابقات المپیاد،۱۹ نفر از بانوان ورزشکار ۲۳ مدال را کسب کردند که این روند  نسبت به دوره قبل خود ۴۰۰ درصد رشد داشت. 
 معاون فرهنگی و اجتماعی افزود:  تا پایان دولت تدبیر و امید ۳۸ مجموعه ورزشی کارگری به مجموعه ورزشگاه های موجود اضافه خواهد شد .
 پروانه رضایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در این مراسم گفت: امسال، دومین سالی است که افتخار میزبانی در تهران را داریم. چهارمین المپیاد زنان کارگر در حالی برگزار شد که محدودیت‌های بسیاری از جمله برای ورزش در دنیا برقرار است.
 وی افزود: رابطه ورزش و سلامتی، رابطه مشخصی است. در بیماری‌هایی مانند کرونا نیز نیاز به ورزش وجود دارد. شعار ما، المپیاد، ورزش و برابری است. 
رضایی گفت :  ورزشکاران، روحیه بالاتر، بهتر و انرژی بالاتری دارند. 
وی افزود: جامعه کارگری ما به ورزش نیاز مبرم دارد زیرا کم‌هزینه‌ترین کاری است که می‌توان برای سلامتی انجام داد. 
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران تاکید کرد:ورزش،  در بهره‌وری بسیار تاثیر گذار است و کارگران و دیگر افراد جامعه را از تنش‌ها و افسردگی‌ها دور می‌کند. 
در ادامه علیرضا محجوب،  دبیرکل خانه کارگر گفت :   امیدوارم هر چه زودتر بیماری کرونا تمام شود و بتوانیم  مراسم ورزشی را از سر بگیریم. 
وی افزود: از  معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هم به دلیل پیگیری مسئله مسکن کارگران  تشکر ویژه دارم .
محجوب افزود: وی  برای عقد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیری‌های مستمری  انجام داده‌است.
 دبیرکل خانه کارگر، افزود: امیدوارم هرچه زودتر شاهد بهبود وضعیت مسکن کارگران باشیم.
وی همچنین از توجه ویژه مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران برای حل مسایل و موضوعات کارگری و کارفرمایی تشکر و قدردانی کرد.
چهارمین المپیاد ورزشی بانوان کارگر  گرامیداشت روز زن ویژه بانوان کارگر  با همکاری اتحادیه بانوان کارگر و فدراسیون ورزش کارگری  در 4 رشته ورزشی پتانک، طناب زنی، دارت و شطرنج روز 15بهمن ماه  به صورت مجازی برگزار  شد و به نفرات برگزیده هم جوایزی اهدا شد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید