اخبار

تفاهم نامه صندوق بیمه روستاییان و عشایربا مجموعه‌های ورزشی و تفریحی کارگران کشور؛

صادقی فر: خدمات ورزشی رایگان به روستاییان و عشایر ارائه می شود

صادقی فر: خدمات ورزشی رایگان به روستاییان و عشایر ارائه می شود
صادقی فر: توجه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به سلامت کارگران، روستاییان و عشایر کشور فراتر از یک تفاهم نامه است و یک جریان سازنده و فراگیر خواهد بود.
صندوق بیمه اجتماعی به منظور توسعه و ارتقاء سطح سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی در بین کارگزاران، کارکنان، مستمری بگیران با مجموعه‌های ورزشی و تفریحی کارگران کشور قرارداد همکاری امضا کرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، صندوق بیمه اجتماعی به منظور توسعه و ارتقاء سطح سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی در بین کارگزاران، کارکنان، مستمری بگیران با مجموعه‌های ورزشی و تفریحی کارگران کشور قرارداد همکاری امضا کرد.
این تفاهمنامه که با حضور ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ، فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگران و علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به امضا رسید در راستای ارائه خدمات رفاهی به اعضای صندوق بیمه اجتماعی است و بر طبق آن تمامی کارگزاران، کارکنان، مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی در سراسر کشور، می‌توانند از ظرفیتها و خدمات مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهره‌مند شوند.
 
 صادقی فر: توجه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به سلامت کارگران، روستاییان و عشایر کشور فراتر از یک تفاهم نامه است و یک جریان سازنده و فراگیر خواهد بود.
در جریان امضای این تفاهم نامه ابراهیم صادقی‌فر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم در افق آینده این مسئله را وسیع‌تر در نظر بگیریم و بتوانیم این خدمات را برای تمام بیمه شدگان ارائه دهیم، امروز نیز آماده‌ایم با رعایت تمام پروتکلهای بهداشتی خدمات ورزشی خود را به جامعه هدف ارائه دهیم.
صادقی‌فر افزود: در این تفاهمنامه معنی بسیار خوب درکنار هم بودن وجود دارد اینکه هر دو مجموعه می‌تو‌انند در تعامل با هم از مجموعه‌ها و ظرفیتهای یکدیگر استفاده کنند.
 
وی افزود: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با دستور وزیر حوزه‌های مربوط به ورزش را تغییر ماهیت داد ، بحث کارگران، روستاییان و بازنشستگان را مطرح نمود تا از این گروه دعوت کنیم که برای نشاط و شادابی خود تلاش کنند. امروز نیز این امکانات را در  اختیار صندوق بیمه اجتماعی قرار می‌دهد تا بتوان به طور دقیق‌تری برای توسعه سلامت و شادابی خانواده های روستاییان و عشایر تلاش کند.
معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره مجموعه های ورزشی و  تفریحی کارگران با اشاره به افزایش هزینه خدمات ورزشی گفت: باتوجه به آنکه هزینه‌های ورزش بسیار سرسام آور شده است ما برخی از این خدمات را به طور رایگان در اختیار کارگران و فرزندان بازنشستگان به ویژه در مناطق محروم و روستایی و عشایری قرار می‌دهیم.                                      
جزئیات بهره‌مندی از این تسهیلات به زودی از طریق پایگاه اطلاع رسانی صندوق بیمه اجتماعی و یا پیامک به اعضای گرامی صندوق بیمه اجتماعی  ارسال خواهد شد.
 
علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز با بیان اینکه امیدواریم این تفاهمنامه سبب خیر شود، گفت: برطبق این قرارداد صندوق از خدمات مجموعه‌های ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت آزمایشی برای یک سال استفاده خواهد کرد تا به این طریق میزان و سطح استقبال جامعه هدف خود را مورد ارزیابی قرار دهیم، درصورت استقبال بیمه‌شدگان علاوه بر تمدید این قرار داد مبلغ آن را نیز افزایش خواهیم داد.
وی با اشاره به بحران کرونا در کشور ادامه داد: هرچند که کرونا استفاده از بسیاری از خدمات ورزشی و تفریحی را  تحت الشعاع قرار داده است امیدواریم که هرچه زودتر این بحران برطرف شود و هرچه زودتر به روال عادی زندگی برگردیم.
شیرکانی تاکید کرد: مطمئن هستیم که پس از کرونا یک تقاضای بزرگ و نهفته در استفاده از مجموعه‌های خدماتی و ورزشی ظهور خواهد کرد و ما امروزه برای آن روز برنامه‌ریزی می‌کنیم و به فکر آینده روستاییانی هستیم که اغلب به زمان حال فکر می‌کنند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید