اخبار

یادداشت روز(گرامیداشت هفته کارگر) ​

کارگر سالم ، محور توسعه

کارگر سالم ، محور توسعه
یکی از اهداف ما در اداره کل امور ورزشی تامین شرایط لازم از طریق توسعه ورزش های سلامت محور است به طوری که سلامت و شادابی و نشاط کارگران را حفظ کند و تولید را نیز افزایش دهد.
یادداشت روز

کارگر سالم محور توسعه

* پریسا خواجه نژاد
(معاون اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی)
کارگران بخش اعظمی از کل جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سلامت آنها به مقیاس گسترده تحت تاثیر شرایط موجود در محل کار آنها نیز هست.
یکی از اهداف ما در اداره کل امور ورزشی تامین شرایط لازم از طریق توسعه ورزش های سلامت محور است به طوری که سلامت و شادابی و نشاط کارگران را حفظ کند و تولید را نیز افزایش دهد.
در حقیقت سلامت کارگر و تاثیر آن در افزایش تولید و راندمان کار یک اصل مهم برای ما محسوب می شود و از این رو تمام تلاش ها و برنامه ریزی های اداره کل امور ورزشی  برای محقق نمودن این هدف تبیین شده است.
ضمن ارج نهادن به مقام کارگر و تبریک این روز گرانقدر به کارگران عزیز و خانواده محترم آنان با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا برنامه هایی را متناسب با فضای حاکم بر جامعه به دلیل رعایت تمام امور بهداشتی و پروتکل های موجود  ، برای کارگران عزیز تدارک دیده ایم که اهم آن شامل برگزاری مسابقات ورزشی به صورت مجازی ، مسابقه اطلاعات ورزشی ، ارسال کلیپ حرکات نمایشی - ورزش در خانه و در محل کار می باشد که دستور العمل آن از سوی اداره کل امور ورزشی اعلام و ابلاغ می شود.
ضمنا به جهت افزایش انگیزه و تشویق و ترغیب کارگران و  خانواده ها به ورزش های ساده و سهل الوصول جوایزی نیز برای  نفرات برتر در نظر گرفته شده که بعد از برگزاری این مسابقات تقدیم عزیزان خواهد شد.
امید آنکه ورزش در سبد زندگی همه خانواده ها جایگاه خود را باز کند چرا که در عصر بی تحرکی  ورزش یک اصل مهم در پیشگیری از عوارض آن محسوب می شود.
کار و ورزش مکمل یکدیگرند و در جامعه ایی که ورزش توسعه یابد آن جامعه در کار و تولید نیز جامعه ایی توسعه یافته خواهد بود .
در مجموع و علیرغم تمام پیشرفت های علمی  بازهم اصل توسعه یافتگی بر محوریت انسان سالم و نیروی کار سالم می چرخد و ما در این مسیر تمام تلاشمان را می کنیم تا جامعه کار و تولید یک جامعه پویا و شاد و با نشاط باشد.
۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۹:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید