اخبار

برگزاری اولین همایش ملی ورزش و محیط کار با پیام وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی

شریعتمداری: همایش های علمی "ورزش و کار" بستر سازی خوبی در جهت صیانت و سلامت نیروی کار است

شریعتمداری: همایش های علمی "ورزش و کار" بستر سازی خوبی در جهت صیانت و سلامت نیروی کار است
بدون شک اگر بتوانیم از طریق آموزش ورزش را در سبد هزینه زندگی کارگران جای بدهیم یک سرمایه گذاری بزرگی صورت گرفته است.
نخستین همایش ملی ورزش و محیط کار صبح امروز با پیام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی آغاز به کار کرد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پیامی به نخستین همایش ملی ورزش و نقش آن در محیط کار آورده است : به یقین همایش هایی نظیر نقش ورزش در محیط کار فرصت مغتنمی است برای تعمیق ارتباط سه سویه میان جامعه "علمی و دانشگاهی" – "بخش صنعت" و "نظام اجرایی کشور" و بستر ارزنده ایی است تا با مشارکت ذینفعان و پیمودن راههای کم خطر و به صرفه تر در جهت صیانت از سلامتی جامعه کار و تولید سطح بهره وری فعالیت های اقتصادی را ارتقا دهد.
 این همایش از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت کار و  اداره کل امور ورزشی کارگران و با مشارکت دانشگاه علامه طباطبایی صبح امروز آغاز شد و با تشکیل کارگاههای تخصصی و حضور اساتید برجسته کشور ادامه یافت.
ابراهیم صادقی فر رییس نخستین همایش ملی ورزش در محیط کار در آغاز به کار همایش گفت: آموزش نقشی مهم و حیاتی برای جامعه کار و تلاش دارد و خوشحالیم که اولین همایش علمی ورزش و کار با حضور اساتید برجسته کشور برگزار می شود و استقبال از آن در فضای مجازیدر حد خوبی صورت گرفته است.
وی گفت: بدون شک اگر بتوانیم از طریق آموزش ورزش را در سبد هزینه زندگی کارگران جای بدهیم یک سرمایه گذاری بزرگی صورت گرفته است  چرا که اگر این مهم نهادینه شود کارگر و خانواده وی به ورزش به عنوان یک نیاز ضروری جسمی و روحی و روانی نگاه می کنند که پرداختن به آن باعث کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی و اقتصادی خواهد شد.
همایش فوق در راستای بهره گیری از ظرفیت نهاد های علمی کشور به منظور توسعه امر ورزش براساس آخرین دستاوردهای علمی، طراحی و برگزار شد.
برای حضور در همایش فوق مقالات متعددی (300 مقاله علمی) به دبیرخانه همایش ارسال شده که بعد از داوری نتایج نهایی در سایت CSW1.IR بارگذاری شده است.
 
متن کامل پیام وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را در تصویر ملاحظه می فرمایید: 
۱ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۴۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید