اخبار

عملیات اجرایی سومین پروژه بزرگ دامداری استان اردبیل توسط شستـا آغاز شد

دامداری شستا انگوت
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل: عملیات اجرایی سومین پروژه بزرگ دامداری استان با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی توسط شستـا در شهرستان انگوت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ بهروز رحیم زاده در جریان آیین آغاز عملیات این پروژه اظهار کرد: پروژه ۴۴۰۰راسی دامداری شهرستان انگوت سومین پروژه بزرگ در حوزه بخش دامپروری استان از پروژه های هلدینگ شرکت سرمایه گذاری شستا است.

وی با بیان اینکه اولین پروژه دامداری در کشت و صنعت مغان و دومین مورد نیز در کشت و صنعت پارس است افزود: بعد از این دو پروژه، دامداری ۴۴۰۰راسی انگوت سومین طرح بزرگ استان با سرمایه گذاری شرکت هلدینگ شستا در شهرستان انگوت است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: برای راه اندازی این پروژه که قرار است در طول ۲سال به اتمام برسد ۲۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و تمام مجوزهای لازم و قانونی برای اجرای دامداری مورد نظر صادر شده است که روزانه ۱۰۰تن شیر در این واحد تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد؛ ظرفیت تولید شیر در استان ۲۸۰هزار تن در سال است که از این میزان ظرفیت صنایع تبدیلی لبنیات در استان ۶۰۰هزار تن اعلام شده و این آن را نشان می دهد کل شیر تولید شده در این دامداری جذب واحدهای صنایع تبدیلی استان خواهد شد.

این مسوول ادامه داد:با اتمام پایاب و مخزن سد عمارت و سد تازه کند گردشگری منطقه متحول می شود و از میزان بیکاری در شهرستان گرمی و انگوت کاسته خواهد شد.

در این مراسم و آیین عملیات اجرایی دامداری۴۴۰۰راسی، استاندار اردبیل، نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل  نیز حضور داشتند.

۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۴۹
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید