اخبار

امان از این کرونا

سکوت آزار دهنده؛ بازسازی مجموعه ورزشی تفریحی کارگران سنگاچین

سکوت آزار دهنده؛ بازسازی مجموعه ورزشی تفریحی کارگران سنگاچین
کیوان هویدا مدیر مجموعه سنگاچین می گوید: در نیمه اول سال و در گرماگرم هوای تیر و مرداد بازسازی و مرمت واحدهای قدیمی تر را در دستور کار قرار داده ایم تا از این فرصت استفاده لازم را ببریم.
همیشه آخرای فصل تابستان را مردم ایران برای مسافرت انتخاب می کنند.
دانش آموزان و دانشجویان در آستانه ورود به سال تحصیلی جدید هستند و کارگران و کارکارکنان پس از یک سال تلاش و تکاپو فرصت را غنیمت شمرده و اغلب از تهران به زادگاه خود می روند و تا همین یکی دوسال قبل عازم جاده های شمال یا راهی مشهد مقدس بودند.
بیشتر مسافرت ها به اتفاق دو سه خانواده و با شور و حالی خاص انجام می شد . انگار که این خاطرات به تاریخ پیوسته و مردم از هم گریزانند و چنان عرصه بر خانواده ها تنگ شده که با هم در یک خانه و دور از همه هستند مثل اینکه فرسنگ ها فاصله بین ایشان افتاده است.
 در این حال حال و هوای مجموعه های تفریحی زیارتی کارگران در فصل تابستان و کلا نیمه اول هر سال بخصوص هفته های پایانی تابستان واقعا وصف ناپذیر بود.
مخصوصا در همین ماه شهریور که پر ترافیک اداره می شد.
مجموعه تفریحی – ورزشی اقامتی سنگاچین بندر انزلی در هر ساعتی از شبانه روز که وارد می شدی تمام واحدهای این مجموعه تکمیل بود و بعضا خانواده هایی که نصف روز زودتر می رسیدند در فضای سبز و زیبای محموعه چادری برپا می داشتند تا واحدی تخلیه شود و جایگزین شوند و می دیدی که از همین نصف روز هم نهایت استفاده را می برند تا زمان را از دست ندهند.
به جرات می توان اذعان کرد که هر خانواده که با سهمیه به مجموعه کارگران انزلی اعزام می شد برای اولین بار بود که در چنین محیط زیبا و مجهزی اسکان می یافت و یقینا خاطرات خانواده ها از مجموعه سنگاچین بسیار هیجان انگیز و شنیدنی است. الان که گزارش های دو دهه اخیر را از مجموعه های تفریحی و زیارتی کارگران مرور می کنم هم خوشحال می شوم و هم از بابت اوضاع امروز دل من هم مثل شما می گیرد.
نگار که زمانه زیر و رو شده است.
الان وقتی در فضای مجموعه سنگاچین قدم میزنی از سکوت و خلوت بودن دچار بهت و حیرت می شوی.
بخصوص شب ها که تا پاسی از نیمه شب صدای همهمه و بازی های کودکان و نوجوانان در فضا پخش می شد و انگار خستگی نداشتند. آن سروصدای دلنواز و رفت و آمد گذشته  پر تردد و سکوت امروز را که کنار هم  قرار می دهی با خود تکرار می کنی واقعا میشه دوباره همان شلوغی و تکاپو را در اینجا و همه جای این مملکت مشاهده کرد؟
و اما در همین سکوت و خلوتی  ایام ، کار بازسازی و مرمت مجموعه تفریحی – ورزشی کارگران سنگاچین در دستور کار قرار گرفته و مدیریت مجموعه  فرصت را غنیمت شمرده تا به قول معروف دستی به سر و روی واحدها و بخش های مختلف بزرگترین مجموعه تفریحی ورزشی کارگران و یکی از مجهز ترین و با صفاترین مجموعه های اقامتی کشور بکشند.
کیوان هویدا مدیر مجموعه سنگاچین می گوید:  در نیمه اول سال و در گرماگرم هوای  تیر و مرداد بازسازی و مرمت واحدهای قدیمی تر را  در دستور کار قرار داده ایم  و نمای بیرونی این واحدها سنگ مرمر شده و هنوزهم بازسازی ها بخصوص نمای بیرونی ادامه دارد. ضمن اینکه داخل واحدها نیز نیاز به بازسازی دارد که همزمان آن را نیز به پیش می بریم.
با خدا قوت به مدیریت و کارکنان مجموعه سنگاچین از خداوند می خواهیم که هر چه زودتر بلای کرونا را از سر مردم کشورمان کم و کوتاه کند تا همه امور جاری مردم به نقطه عادی خود بازگردد و این ترس و هراس و دلهره از بین مردم برود. و بازدوباره شاهد جشنواره های ورزشی تفریحی خانوادگی کارگران باشیم و زندگی با هم بودن و دور همی های گذشته را تکرار کنیم.
الهی آمین
 
*سیدرضا فیض آبادی
۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۷:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید