اخبار

خبرگزاری تسنیم

سمنان : تأثیر بازسازی خانه‌های مناطق جرم‌خیز آمریکا بر کاهش میزان جرم و جنایت

سمنان : تأثیر بازسازی خانه‌های مناطق جرم‌خیز آمریکا بر کاهش میزان جرم و جنایت
تحقیقی جدید توسط محققان آمریکایی صورت گرفته است که نشان می‌دهد بازسازی و رسیدگی به خانه‌های محله‌های فقیرنشن و جرم‌خیز تا ۲۵درصد باعث کاهش میزان خشونت می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از موضوعاتی است که در کشور آمریکا مورد تحقیق قرار گرفته است، رابطه میزان خشونت با شرایط محل زندگی افراد است. در کشور آمریکا جنایت خشونت‌آمیز یک مشکل بهداشت عمومی تلقی می‌شود که عموماً در محله‌های فقیر و شرایط نامناسب که اغلب محله‌های افراد سیاه‌پوست است، رخ می‌دهد.

در مطالعه جدید محققان، علل ریشه‌ای جنایت خشونت‌آمیز در محله‌های سیاه‌پوستان ساختاری تعریف شدند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که سیاست‌های نژادپرستانه در آمریکا، تفکیک مسکونی بر اساس نژاد افراد، فقر متمرکز و فقدان فرصت‌های اقتصادی همگی باعث افزایش خشونت در محله‌های سیاه‌پوستان شده است.

محله‌های شهر فیلادلفیا که در نیمه اول قرن بیستم تحت خط قرمز قرار گرفتند، همان محله‌هایی هستند که امروزه بیشترین تراکم جنایت خشونت‌آمیز را دارند. یکی از پیامدهای این چرخه آسیب‌پذیری نژادی متمرکز و عدم سرمایه‌گذاری در این محله‌ها است.

عدم سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن، زمین‌های خالی ازبین‌رفته و کمبود فضای سبز باعث استرس، ترس، سلامت روانی ضعیف و خشونت شده است.

به همین خاطر محققان سعی کردند با مداخلات محیطی ساده، مطالعات خود را پیگیری کنند. آن‌ها دریافتند مداخلات محیطی ساده، مقیاس‌پذیر و پایدار می‌تواند به‌طور گسترده بر سلامت و به‌طور خاص بر جنایت تأثیر بگذارد، به‌عنوان مثال، در یک کارآزمایی بالینی تصادفی در سطح شهر، پاکسازی زباله‌ها و سبز شدن سطوح خالی منجر به کاهش 10درصدی حملات با اسلحه در محله‌هایی شد که ساکنان آن زیر خط فقر زندگی می‌کردند.

آن‌ها در نمونه دیگر با بازسازی خیلی مختصر خانه‌های متروکه متوجه شدند جنایات خشونت‌آمیز در این محله‌ها با کاهش قابل توجه همراه می‌شود. این یافته‌ها این تصور را تأیید می‌کند که محیط فیزیکی یک محله، ارتباط اجتماعی بین همسایگان را شکل می‌دهد که به‌نوبه خود در پیشگیری از جنایت نقش دارد.

با توجه به این تحقیق، مقامات شهر فیلادلفیا سیستمی را برای رسیدگی به خانه‌های متروکه و محیط زندگی نامناسب راه انداختند. سیستم (BSRP) سعی می‌کند به صاحبان خانه‌های کوچک و محقر کمک مالی دهد و آنها آسیب‌های ساختاری خانه‌های خود را ترمیم کنند.

آمریکا , خانواده ,

۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۴
خبرگزاری تسنیم |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید