اخبار

البرز : نقش ورزش در پیشگیری از ناهنجاری‌ها

البرز : نقش ورزش در پیشگیری از ناهنجاری‌ها
سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز گفت: تجربه نشان داده جوانانی که ورزش می‌کنند کمتر به سمت ارتکاب جرم و اعتیادمی‌روند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، سرهنگ یدالله رنجبرپور سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز گفت:  پیشگیری از جرم نباید درحد حرف و برنامه‌هایی که درجلسات اداری ارائه می‌شود باشد، بلکه باید اقدامات عملی و موثری در این باره انجام شود.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز افزود: پیشگیری از جرم به طرح‌ها و برنامه‌هایی نیاز دارد که در تئوری خلاصه نشده و در محیط واقعی جامعه عملیاتی شوند و برای جامعه ملموس باشد.

سرهنگ رنجبرپور گفت: بی شک روش‌های زیادی برای پیشگیری از جرائم درجامعه وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها ترغیب و تشویق عموم جامعه به ویژه نسل جوان به انجام ورزش است.

او افزود: ورزش باعث تخلیه انرژی‌های منفی افراد شده و روح، ذهن و جسم آن‌ها را سالم نگه می‌دارد، همچنین تجربه ثابت کرده که کسانی که روح و جسم سالمی دارند کمتر به سمت ارتکاب جرم کشیده می‌شوند.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی البرز گفت: امروز گسترش اعتیاد در جوانان به یکی از دغدغه‌های مسئولان و والدین تبدیل شده است که اگر می‌خواهیم از گسترش اعتیاد درجامعه بکاهیم باید مقوله ورزش را در بین عموم جامعه همگانی کنیم.

او در ادامه با اشاره به حمایت نیروی انتظامی از ورزش گفت: پلیس نیز علاوه بر اینکه برنامه‌های ویژه ورزشی و آمادگی جسمانی را در بین کارکنان خود در دستور کار دارد با توجه به مناسبت‌های مختلف نیز با اجرای برنامه‌های ورزشی مانند کوهنوردی، دوچرخه سواری، پیاده روی‌های خانوادگی و ... در ترویج پویایی و نشاط بیشتر در جامعه گام برمی دارد.

۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۰۳
سایت باشگاه خبرنگاران جوان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید