اخبار

خبرگزاری مهر

سمنان : هفتمین مرکز مشاوره شاهرود افتتاح شد

سمنان : هفتمین مرکز مشاوره شاهرود افتتاح شد
شاهرود- رئیس اداره بهزیستی شاهرود از آغاز به کار هفتمین مرکز مشاوره در این شهرستان خبر داد و گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است که مراکز مشاوره در این راستا انجام‌وظیفه می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود جهانسیر غروب سه‌شنبه در آئین افتتاحیه مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی راد ضمن بیان اینکه وجود مشکلات روان‌شناختی و معضلات اجتماعی به‌عنوان یکی از مقوله‌های سلامت اجتماعی را نمی‌توان انکار کرد، ابراز داشت: در حال حاضر در شهرستان شاهرود هفت مرکز مشاوره وجود دارد که مرکز مشاوره راد هفتمین مرکز مشاوره‌ای که از امروز شاهد فعالیت‌های آن خواهیم بود.

وی ضمن بیان اینکه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از وظایف سازمان است که شامل فعالیت‌های متفاوتی مثل خدمات مشاوره‌ای می‌شود، افزود: این مراکز در سطوح مختلف خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه سه دفتر مشاوره‌ای یکی در بسطام و دو مورد در شاهرود فعالیت لازم را به شهروندان ارائه می‌دهند، ابراز داشت: مرکز مشاوره تخصصی، تربیتی و تحصیلی و دو مرکز مشاوره عمومی نیز در شاهرود فعال هستند.

۲۵ درصد جمعیت تحت پوشش دچار اختلالات روان پزشکی

مدیرمسئول مرکز مشاوره راد نیز در این نشست ضمن بیان اینکه پیمایش مربوط به سال ۹۰ در کل کشور انجام شد و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود (شهرستان شاهرود و میامی) نیز تحت پوشش این مطالعه بود، ابراز داشت: آمار منتشرشده مربوط به این پیمایش نشان می‌دهد که در جمعیت ۱۵ تا ۶۴ ساله حدود ۲۵ درصد شیوع اختلالات روان‌پزشکی وجود دارد یعنی به ازای هر چهار نفر، یک نفر درگیر اختلالات روان‌پزشکی است و یک‌سوم از این افراد دسترسی به خدمات درمانی و تخصصی نداشتند.

محمدی راد در ادامه با اشاره به حمایت‌ها و اقدامات صورت گرفته در اداره بهزیستی شهرستان در راستای افزایش دسترسی به خدمات تخصصی مشاوره تصریح کرد: شاید مردم هنوز نسبت به این خدمات اطلاع دقیقی ندارند و امیدواریم که بااطلاع رسانی و آموزش شاهد افزایش سطح سواد سلامت روان جامعه و دسترسی عموم مردم به‌ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر و نیازمند به خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی در راستای پیشگیری از اختلالات روانی و آسیب‌های اجتماعی در منطقه باشیم.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی‌های صورت گرفته طی دهه‌های اخیر افزود: باوجود تمام اقدامات مثبتی که شاهد آن بوده‌ایم، اما نیازمند برنامه‌ریزی لازم در خصوص آگاه‌سازی و توانمندسازی در زمینهٔ مهارت‌های اساسی زندگی، مهارت‌های فرزند پروری در سطح جامعه هستیم.

به گزارش مهر، در مراسم افتتاحیه مرکز مشاوره راد از همکاری و حمایت همه‌جانبه خبرگزاری مهر استان سمنان تقدیر به عمل آمد.

۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۸
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید