اخبار

خبرگزاری مهر

سمنان : ۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی استان سمنان ایجاد شد

سمنان : ۶۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی استان سمنان ایجاد شد
سمنان- مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ۶۰۰ فرصت اشتغال طی سال گذشته برای مددجویان استان فراهم شد که از این تعداد ۱۰۰ فرصت شغلی، سهم معتادان بهبود یافته بود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا ایزد پور در مراسم گرامی داشت هفته بهزیستی که بعد از ظهر شنبه در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی استان سمنان برگزار شد با بیان اینکه در سال گذشته در مقایسه با سال غیر کرونایی، در بحث آمار فوتی سالمندان کاهش داشتیم، تاکید کرد: سال ۹۹ سال دشواری به دلیل شیوع بیماری کرونا برای جامعه معلولان و مددجویان بهزیستی بود.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ سالمند در مراکز شبانه روزی بهزیستی استان سمنان انواع خدمات را دریافت می‌کنند، افزود: تزریق واکسن به تمامی‌معلولان و سالمندان انجام شده است همچنین باید گفت بیش از ۱۳ هزار معلول در سراسر استان شناسایی و خدمات دریافت می‌کنند.

۱۲ کمپ اعتیاد در سمنان فعال است

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه ۱۴ کمپ ترک اعتیاد در استان وجود دارد و همچنین نخستین مرکز جامع ترک اعتیاد سال گذشته در استان راه اندازی شده است، تاکید کرد: در سال قبل ۶۰۰ فرصت اشتغال برای مددجویان بهزیستی استان سمنان فراهم شد که ۱۰۰ فرصت شغلی از این تعداد برای معتادان پاک شده بود.

ایزد پور با بیان اینکه برای مددجویان این مجموعه در سال گذشته ۲۰۰ واحد مسکونی احداث و تحویل شده است، گفت: در سراسر استان ۲۳۷ واحد مسکونی در حال احداث است از سوی دیگر برای ارتقای خدمت رسانی در حوزه بهزیستی ۲۱ مرکز مثبت زندگی به صورت پوشش کامل در استان راه اندازی شد.

ارائه خدمات به جمعیت تحت پوشش بهزیستی

معاون استاندار سمنان نیز در این مراسم گفت: پیشگیری امری بسیار حائز اهمیت است، اگر به درستی اجرا شود، از ورود بسیاری از افراد به جامعه اقشار آسیب پذیر جلوگیری خواهد شد لیکن باید ورودی سازمان‌های حمایتی از جمله بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سایر سازمان‌های حمایتی کاهش یابد.

حبیب الله خجسته پور با بیان اینکه باید با اقدامات پیشگیرانه و مؤثر به روزی برسیم که ما در تلاش برای یافتن افراد آسیب پذیر در جامعه باشیم، تاکید کرد: سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌هایی که در حوزه اجتماعی فعالیت دارند، نیاز است تا با ارائه راهکار مناسب به این بحث ورود کرده تا از آسیب پذیر شدن افراد جامعه جلوگیری شود.

وی افزود: سازمان بهزیستی با شرح وظایف بسیار زیاد بالغ بر ۸۰ خدمت را به جامعه هدف ارائه می‌دهد و کسانی که به عنوان اقشار آسیب پذیر تحت پوشش این سازمان هستند، بعضاً از بدو تولد تحت پوشش این سازمان هستند.

۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۸
خبرگزاری مهر |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید