اخبار

ابلاغ اعتبار تسهیلات سال ۱۴۰۰ مشاغل خانگی در خراسان شمالی

ابلاغ اعتبار تسهیلات سال ۱۴۰۰ مشاغل خانگی در خراسان شمالی
محمد اربابی مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از ابلاغ اعتبار قرض‌الحسنه مشاغل خانگی استان در سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش روابط عمومی تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ اربابی گفت: در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و در جهت توسعه و پایداری و هدفمندسازی مشاغل خانگی در استان، مبلغ 318 میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۰ به این استان اختصاص یافته است. که با عاملیت بانک های رفاه کارگران و توسعه تعاون  پرداخت خواهد شد.

وی اظهار داشت: افراد فعال و دارای مجوز مشاغل خانگی می توانند با توجه به نوع رشته به دستگاه های اجرایی (جهاد کشاورزی ، صنعت معدن و تجارت ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، بنیاد شهید و امور ایثارگران) که مجوز مشاغل خانگی خود را  اخذ نموده اند مراجعه و در صورت تأیید دستگاه اجرایی نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

اربابی بیان کرد: اولویت پرداخت تسهیلات با طرح های پشتیبان مشاغل خانگی می باشد.

وی گفت: در حال حاضر  323 رشته مشاغل خانگی مصوب ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی کشور می باشد که افراد متقاضی فاقد مجوز می توانند با توجه به علاقه ، مهارت و تجربه خود رشته مربوطه را انتخاب و ضمن ثبت نام در سامانه مشاغل خانگی به آدرس mkh.mcls.gov.ir به دستگاه اجرایی جهت اخذ مجوز مراجعه نمایند.

اربابی افزود: صدور مجوزهای مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی بوده و نیازی به مراجعه حضوری متقاضیان به ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نمی باشد. 

 
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۰۸
روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید