اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

سرمایه گذاری 27 میلیارد تومانی برای 55 طرح تعاونی

سرمایه گذاری 27 میلیارد تومانی برای 55 طرح تعاونی

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تاکنون ۵۵ طرح تعاونی در استان آذربایجان شرقی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده‌ است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، وی میزان سرمایه‌گذاری در اجرای این طرحها را ۲۷ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سهم‌آورده مردم ۸۲ درصد و سهم از محل تسهیلات به میزان ۱۸ درصد بوده‌است.

 فتحی به نقش مهم مردم در شکِل گیری تعاونی ها اشاره نموده افزود: از مهم ترین موضوعات در مباحث اقتصاد تعاون میزان رغبت مردم در بحث سرمایه‌گذاری در بخش تعاون می باشد.

حسین فتحی با اشاره به سهم GDP بخش تعاون در تولید ناخالص داخلی افزود: برای‌ اینکه سهم تعاون در جی دی پی را افزایش دهیم باید تعاونی‌ها را از حالت رقابت با خود بیرون برده و به هلدینگ های بزرگ و منسجم  تعاونی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به واگذاری‌های صورت‌ گرفته برابر اصل چهل و چهار قانون اساسی تصریح کرد؛ دولت در واگذاری‌ها بویژه تعاونی‌ها را در اولویت واگذاری قرار دهد.

حسین فتحی مردمی‌سازی اقتصاد و اقتصاد مقاومتی را کلید حل واگذاری کردن امور به مردم دانست و گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی با واگذاری امور و مردمی‌ سازی اقتصاد حل و فصل می‌گردد.

وی تعاون را  یکی از مدل  کسب‌ و کارهای اجتماعی عنوان کرد و افزود: در کسب‌ و کارهای اجتماعی از جمله بخش صنایع دانشگاه‌ها و نظام آموزشی تعاون سهم بزرگی را درتوسعه ی کسب‌ و کارها دارد.

 فتحی در ادامه تعریف خود از سهم GDPتعاون گفت: در ایران علی‌رغم تعداد زیاد تعاونی‌ها و در مقایسه با سایر کشورهای توسعه‌یافته دنیا با وجود تعاونی‌های کم یک دهم تعاونی‌های ما، کمتر از ۵ درصد توانسته‌ایم سهم این بخش را در اقتصاد نهادینه کنیم که ضرورت ورود به این بخش و توسعه بخش تعاون در اقتصاد و مردمی کردن اقتصاد از مهم‌ترین موضوعاتی است که همواره از برنامه‌های راهبردی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید