اخبار

هرمزگان : تکریم سالمندان مرکز نگهداری شبانه روزی لقمان حکیم در بندرعباس

هرمزگان : تکریم سالمندان مرکز نگهداری شبانه روزی لقمان حکیم در بندرعباس
سرپرست بهزیستی هرمزگان راهبرد بهزیستی را گسترش خدمات به سالمندان در مراکز روزانه به جای افزایش مراکز شبانه روزی و بستری و نگهداری از سالمندان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی هرمزگان ؛ به مناسبت هفته تکریم و منزلت سالمندان ،سرپرست و مسئولین بهزیستی استان هرمزگان با حضور در سرای سالمندان لقمان حکیم بندرعباس ، ضمن تکریم سالمندان مقیم ، در دیداری صمیمی پای درد دل تعدادی از این پدران و مادران نشسته و ساعاتی را میهمان این گنجینه های گرانقدر بودند.

 
در این دیدار که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی همراه بود ، دکتر ابراهیم حسن نژاد سرپرست بهزیستی هرمزگان ، رفعت ایرانپور معاون امور توانبخشی بهزیستی  و حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین رازمند مدیر روابط عمومی بهزیستی استان حضور داشتند.
 
در حاشیه این دیدار سرپرست بهزیستی هرمزگان از فعالیت دو مرکز  شبانه روزی و دو مرکز روزانه توانمندسازی سالمندان در استان خبر داد و گفت : این مراکز شامل مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان لقمان حکیم در بندرعباس و مرکز نگهداری شبانه روزی خیرالنسا عباسی جناح در شهرستان بستک می باشد.
 
همچنین دو مرکز روزانه توانبخشی و آموزشی سالمندان "سرای مسعود" در بندرعباس و " مهرورزان مها هرمزگان" در بندزرک میناب نیز در راستای ارائه خدمات به سالمندان استان فعالیت دارند.
 
دکتر حسن نژاد راهبرد بهزیستی را گسترش خدمات به سالمندان در مراکز روزانه به جای افزایش مراکز شبانه روزی و بستری و نگهداری از سالمندان عنوان کرد و افزود : نباید پیوند عاطفی سالمند با خانواده قطع گردد.
 
وی هدف از ایجاد چنین مراکزی را فراهم کردن یک مکان شاد و سرگرم‌کننده برای ارتقای سلامت جسمی و روحی سالمندان و حفظ و ارتقای منزلت سالمند در خانواده ها عنوان کرد و گفت : در مراکز روزانه توانبخشی و آموزشی ، سالمندان  از خدمات ویزیت پزشک، فعالیت های هنری، اردویی تفریحی، آموزش پیشگیری، کنترل بیماری ها، خلاقیت و انجام ورزش یوگا بهره مند شده و به صورت ساعتی، روزانه و هفتگی آموزش های لازم را برای پیشگیری از افسردگی، آلزایمر و توانبخشی فرا می گیرند.
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۴
پورتال سازمان بهزیستی هرمزگان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید