اخبار

۱۷۵۰ نفر با اجرای طرح یارانه دستمزد برای اولین با صاحب شغل شدند

یارانه دستمزد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: نزدیک به ۱۷۵۰ نفر با پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به‌کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل؛ بهروز رحیم‌زاده عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کاهش بیکاری بود که طبق آن دولت با شرایطی به هر کارفرمایی که نیروی جدید استخدام کند یارانه دستمزد پرداخت می‌کند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: تعداد ۱۷۵۰ نفر با گذشت یکسال از اجرای طرح پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان در قالب طرح یارانه دستمزد مشغول به‌کار شدند.

رحیم زاده جامعه هدف اجرای این طرح را ۱۶ استان مرزی و محروم کشور عنوان کرد و گفت: طرح یارانه دستمزد یکی از طرح‌های موثر اجرا شده در زمینه توسعه اشتغال است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چند سال گذشته با هدف جذب فارغ التحصیلان به بازار کار و تشویق کارفرمایان به استفاده از نیروی کار شغل اولی به اجرا در آورده است.

وی اضافه کرد: این طرح با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصتهای شغلی و حمایت از بنگاههای خصوصی و تعاونی در استانهای مشمول به اجرا درآمد.

رحیم زاده گفت: مناطق کم برخوردار از اشتغال و بنگاههای به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا در اولویت اجرای این طرح قرار گرفتند به نحوی که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اصلاح طرح پرداخت یارانه دستمزد، بنگاههای به شدت آسیب دیده از ویروس کرونا و فعال در یکی از ۱۴ رسته مصوب شده را در اولویت اجرای این طرح قرار داد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه حداکثر مدت بهرمندی کارفرمایان از این طرح یکسال است افزود: پرداخت یارانه دستمزد معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار منوط به پرداخت حق بیمه و ارائه لیست بیمه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۴۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید