اخبار

دیدار سرپرست تعاون کار ورفاه اجتماعی با رئیس دستگاه قضا دراستان

دیدار سرپرست تعاون کار ورفاه اجتماعی  با رئیس دستگاه قضا دراستان
آیت الله ارمغانی سرپرست تعاون کار ورفاه اجتماعی : با شناسایی واحدهای تولیدی غیر فعال و بنگاههای که زیر ظرفیت کار می کنند و اقدام به فعال سازی و تکمیل ظرفیت آنها می توان با هزینه کمتری ایجاد اشتغال کرد.
به گزارش روابط عمومی تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد /آیت الله ارمغانی سرپرست  این اداره کل  در دیدار با رئیس کل دادگستری  استان با اشاره به تنوع فعالیت ها وماموریت های وزارت مردمی تعاون کار روفاه اجتماعی  اظهار داشت : تعداد قابل ملاحظه ای  از مردم  جامعه هدف و به انواع مختلف مراجعه کننده این اداره کل هستند وبه همین خاطر از تمامی ظرفیت ها وپتانسیل های ممکن در دستگاههای اجرایی وقضایی برای ارائه خدمات مطلوب ومناسب به مردم استفاده خواهیم کرد.

وی گفت:سالها در حوزه اشتغال و کارآفرینی کار کرده ام  و تمامی ظرفیت ها و پتاسیل های اقتصادی استان را می شناسم لذا به جد تلاش خواهم کرد با تعامل و همراهی تیم اقتصادی جدید استان و مساعدت و همکاری دستگاههای قضایی و نظارتی استان ظرفیت های بلاقوه استان را به  بالفعل تبدیل و در راه  رشد وتوسعه اقتصادی و  سرمایه گذاری در استان  قدم برداریم.

 ارمغانی ستاد رفع موانع تولید را بازوی توانمندی برای  خروج از موانع ومشکلات اقتصادی خواند و ادامه داد: با شناسایی واحدهای تولیدی غیر فعال و بنگاههای که زیر ظرفیت کار می کنند  و اقدام به فعال سازی و تکمیل ظرفیت آنها می توان با هزینه کمتری ایجاد اشتغال کرد .و در این راستا مساعدت و همراهی دستگاه قضایی و ستاد رفع موانع تولید بسیار کارساز خواهد بود.
 سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  در ادامه حوزه روابط کار  اداره متبوع خود  را حوزه شبه قضایی دانست  و ضمن ابراز نگرانی از حجم بالای دادخواستهای واصل به مراجع حل اختلاف اداره متبوع خود ، مناسب ترین راه موفقیت در این حوزه را اقدامات پیشگیرانه بخصوص  ارتقاء کمی و کیفی  بازرسی های مستمر در راستای  نظارت بر حسن اجرای قانون کار و ایجاد تعامل بین کارگران وکارفرمایان  جهت کاهش تنش های محیط کار دانست.

وی اظهار داشت: به همراه کارشناسان روابط کار و بازرسان کار به واحدهای کارگری مراجعه و از نزدیک رعایت قانون کار را رصد خواهیم کرد در همین زمینه خواستار همراهی یکی از قضات دادگستری در بازرسی ها به منظور ارتقاء کیفی و توسعه  فرهنگی موضوع هستیم که با موافقت رئیس کل دادگستری استان مواجعه گردید . ارمغانی   ضمن تقدیر وتشکر از حضور موثر ومنظم  قضات در جلسات هیات های حل اختلاف  خواستار ایجاد شعبه ویژه دادرسی برای  رسیدگی به پروندهای اداره کار شد که این مهم نیز مورد موافقت قرار گرفت.
 سرپرست اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان  تلاش  وکوشش رئیس کل دادگستری استان  دادستان و همکاران قضایی برای راه اندازی مجدد کارخانه قند یاسوج را ستودنی خواند وتصریح کرد: با جدیت  ادامه مسیری راه اندازی کارخانه را تا رسیدن به تولید محصول با همکاری سایر دستگاههای متولی  پیگیر خواهیم بود.
ارمغانی حوزه تعاون و توسعه فرهنگ مشارکت را نیز مهم خواند و با اشاره به اهمیت جلوگیری از خرید و فروش  اراضی خارج از محدوده شهری توسط تعاونی های مسکن ،نظارت مستمر بر عملکرد تعاونی ها را در راستای تحقق این موضوع ضروری خواند.
وی در پایان  از تعامل دستگاه قضایی با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی  قدردانی  و اظهار داشت:  نتیجه این همراهی تاثیر قابل ملاحظه و ملموسی در زمینه  خدمتگزاری به مردم  از طرف اداره تعاون کار خواهد داشت.

۲۷ مهر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۰
روابط عمومی کهگیلویه و بویراحمد |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید