اخبار

آموزش‌ متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی زنجان

آموزش‌ متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی زنجان
مدیر اجرایی طرح ملی مشاغل خانگی در زنجان گفت: آموزش‌های عمومی و تخصصی به متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی استان زنجان ارائه می‌شود.
 

لیلا اجلی  با اشاره به اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان زنجان، اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح ۳۷۱۳ نفر شامل ۲۶۵۷ زن و ۱۰۵۶ مرد، مورد ارزیابی اولیه قرار گرفتند. در گام بعد ۱۵۲۵ متقاضی به تفکیک ۱۱۰۴ زن و ۴۲۱ مرد نیز استعدادسنجی شدند.

وی افزود: اجرای این طرح در سه فاز پیش‌بینی شده که فاز اول شناسایی و اولویت‌بندی مزیت‌، ظرفیت‌ و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی است. فاز دوم به توانمندسازی متقاضیان از طریق مشاوره، راهنمایی، استعدادسنجی اختصاص دارد که در این زمینه ۲۳۸۱ نفر به تفکیک ۱۹۱۵ زن و ۴۶۶ مرد مشاوره و هدایت دریافت کردند.

این مسئول با بیان اینکه پس از استعدادسنجی و مشاوره و هدایت، آموزش‌ها در دو بخش عمومی و تخصصی آغاز می‌شود، ادامه داد: ۱۱۱۱ نفر به تفکیکی ۹۴۴ زن و ۱۶۷ مرد آموزش‌های عمومی و ۱۰۲۹ نفر به تفکیک ۸۷۴ زن و ۱۵۵ مرد نیز تحت آموزش‌های تخصصی قرار گرفتند.

اجلی تصریح کرد: رشته‌هایی که به عنوان مزیت در استان به آن پرداخته شده، شامل قالی‌بافی، بافنده تابلوفرش، گلیم‌بافی، قلم‌زنی، خیاط لباس، ملیله‌سازی، تولیدات چرمی دست‌دوز، ویرایشگر متون، گیاهان دارویی، مترجم (کتاب و مقاله)، برنامه‌نویس، انیماتور، پرورش‌دهنده گوسفند و بز، پرورش‌دهنده زنبور عسل و ملحفه‌دوز است.

مدیر اجرایی طرح ملی مشاغل خانگی در زنجان با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای متقاضیان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر آموزش‌های عمومی نظیر بازاریابی، مدیریت کسب و کار و ... برای همه رسته‌ها در حال برگزاری است و دوره‌های آموزشی تخصصی نیز متناسب با هر رشته برگزار می‌شود.

۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید