اخبار

پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان تهران برگزار شد

پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان تهران
پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان تهران شامل کارگران، کارفرمایان، تعاونگران، افراد تحت پوشش بهزیستی و تامین اجتماعی و افراد تحت تکفل آنها با حضور احمد بیگی مدیرکل فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از حافظان و قاریان قرآن کریم با هدف بسط و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ قرآنی روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۷/۲۸ در دو بخش آقایان و خانمها در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، مفاهیم جلد بیست و پنجم تفسیر نمونه در سالن اجتماعات و نمازخانه این اداره کل و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در آیین افتتاح این مراسم معنوی، احمد بیگی مدیرکل فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، قرآن کریم را زبان وحدت میان مسلمانان دانست و افزود: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری به آموزه های قرآنی نیاز دارد. بهترین وسیله برای ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان است.

وی در ادامه با قدردانی از برگزاری برنامه های فرهنگی این اداره کل بویژه انجام مسابقات قرآن کریم، بیان نمود: این یک کار فرهنگی مهمی است که میتوان با تفکر و عمل به آیات قرآنی و اخلاق اسلامی به مردم خدمت رسانی نمود.

وی در خاتمه سخنانش قرآن را به عنوان تنها نسخه شفا بخش و منبع رستگاری برشمرد و افزود: در تلاش هستیم تا از سال آینده با برنامه ریزی مناسب و دقیق و همچنین بهره گیری از نظرات همکاران مسابقات را در سطح بالاتر و بهتری برگزار نماییم.

در آیین افتتاحیه پانزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان تهران پروانه رضایی بختیاری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان، ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت رسول اکرم حضرت محمد(ص)، روز اخلاق و مهرورزی و ولادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت امام جعفر صادق(ع) به پیروان همه ادیان به ویژه مسلمانان جهان؛ گفت: خدای بزرگ را شاکریم که توفیق خدمتگزاری و میزبانی شما عزیزان در مسابقات قرآن کریم را به ما عطا فرمود. این گونه برنامه های فرهنگی اهمیت والایی برای ما دارد و این اداره کل همواره نگاه ویژه ای به جایگاه قرآن و نماز در محیط‌های کارگری دارد.

پروانه رضایی بختیاری با بیان این که نیکوترین خدمت به قرآن، عمل به فرامین قرآنی است، اظهار داشت: تجربه جوامع مختلف نشان داده است هر کجا در اداره جامعه به قرآن و فرامین اسلامی تکیه شده است شاهد جامعه‌ای عاری از فساد، تبعیض و ناعدالتی بوده‌ایم. این کتاب الهی سراسر نور و دارای عظمت است که صرف تلاوت و قرائت آن کافی نیست بلکه باید با پایبندی به آن و عمل به فرامینش، به سعادت دنیوی و اجر اخروی دست یافت.

وی هیچ مرجعی را  بهتر از قرآن برای رسیدن به حد عالی کمال انسانی ندانست و تاکید کرد: همه مسلمانان به ویژه حافظان و قاریان قرآن کریم  بایستی با خوشرویی در راستای هدایت انسانها برای رسیدن به کمال و رستگاری قدم بردارند.

وی شناخت و ترویج قرآن را به عنوان ماموریتی سازمانی برشمرد و ابراز داشت: با توجه به اسلام ستیزی دشمنان در این برهه از زمان، بر ما واجب است تا با ترویج گفتار قرآنی که سرتاسر آن آکنده از اخلاق و رحمت است، راه رسیدن به تکامل انسانی و حرکت در مسیر اصول قرآنی را همگانی کنیم.

گفتنی است در نهایت افرادی که بیشترین امتیاز را در پانزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان تهران کسب کرده باشند به مرحله کشوری مسابقات ملی راه می یابند.

۲۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید