اخبار

روحیه جهادی و صرف واژه توانستن عامل موفقیت در حوزه تعاون استان تهران بوده است.

نشست با معاون تعاون وزارت متبوع
عصر روز دوشنبه ۱۴۰۰/۹/۹ مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، مدیران و روسای حوزه مدیریت امور تعاون استان تهران دیدار و از نزدیک مسائل و مشکلات این بخش را بررسی و مورد بحث و گفتگو قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران مهدی مسکنی در این دیدار استان تهران را در حد یک وزارتخانه ارزیابی کرد و بیان داشت: حجم بالای شرکت های تعاونی استان تهران بسیار بالاتر از تعداد شرکتهای تعاونی چندین استان است که نظارت و رصد آنها با توجه به محدود بودن نیروی انسانی در این اداره کل نشان از روحیه جهادی مدیران و کارکنان آن دارد.

وی افزود: در ادبیات جهادی واژه توانستن اصلی ترین عامل موفقیت است که همکاران ما در استان تهران آن را در عمل به زیبایی معنی کرده اند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید قدر سرمایه های انسانی را بیشتر بدانیم، افزود: بایستی با تفکر بسیجی و عملکرد جهادی در حوزه تعاون عمل نماییم و اهتمام بیشتری به رفع مشکلات مردم داشته باشیم و در این راه بن بستی وجود ندارد.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر دستیابی به جایگاه واقعی تعاون در اقتصاد کشور، گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) لزوم تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی و دستیابی ۲۵ درصدی سهم حوزه تعاون در اقتصاد کشور است.

مهدی مسکنی بر لزوم بهره مندی از ماده ۵۴ در خصوص انحلال تعاونی های غیر فعال تاکید کرد و افزود: یکی از راه های شفاف سازی و مبارزه با فساد و پولشویی سامان دادن به کمییت و تعداد تعاونی ها می باشد که متاسفانه با عدم استفاده از ماده ۵۴ در این خصوص مغفول مانده است.

وی کیفیت را مهمتر از کمییت برشمرد و گفت: در کشورهای پیشرفته تعداد شرکت های تعاونی بسیار کمتر از ایران است ولی میزان تاثیر آنها در اقتصاد کشورشان به جهت کیفیت بالای اقدامات کاملا ملموس است.

مهدی مسکنی کار کردن برای مردم را دارای اجر معنوی و ارزشمند دانست و افزود: یکی از اصلی ترین عوامل در تحقق این مهم حضور در میدان کار و جهاد می باشد که در این صورت قطعا شاهد عنایت ویژه پروردگار خواهیم بود.

در این نشست پروانه رضایی بختیاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با ابراز خرسندی از حضور مهدی مسکنی در این اداره کل، بیان داشت: تنها عامل آرامش و موفقیت در خدمت رسانی به مردم در استان تهران، وجود کارکنان تلاشگر و همدل بوده که با وجود محدودیت های مالی و کمبود نیروی انسانی توانسته اند حجم کار بسیار بالایی را حتی در شرایط سخت کرونا انجام دهند.

رضایی بختیاری در ادامه با اشاره به برخی از مشکلات موجود در سامانه های هوشمند حوزه تعاون، افزود: نیل به دولت الکترونیک و بهره مندی از ظرفیت های این حوزه، لزوم بازنگری در قوانین و مقررات و همچنین تجهیز زیر ساخت ها و ملزومات جهت کاهش دخالت نیروی انسانی می باشد.

خاطر نشان می گردد در این نشست مدیران و روسای حوزه مدیریت تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به بیان دیدگاه ها و بررسی مسایل جاری این حوزه پرداختند.‌

۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید