اخبار

تعاونی‌های قزوین امسال برای ۳۰۸ نفر اشتغالزایی کردند

تعاونی‌های قزوین امسال برای ۳۰۸ نفر اشتغالزایی کردند
مدیر تعاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۳۰۸ نفر فرصت شغلی جدید فراهم کردند که بیش از برنامه مصوب ابلاغی بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان قزوین ،مدیر تعاون اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تعاونی‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۳۰۸ نفر فرصت شغلی جدید فراهم کردند که بیش از برنامه مصوب ابلاغی بوده است.

سید جلیل حسینی  با تاکید بر اینکه تعاون باید در اقتصاد کشور نقش پررنگی ایفا کند،افزود: براساس برنامه ششم توسعه، قرار بود که بخش تعاون ۲۵ درصد ظرفیت اقتصادی کشور را به عهده بگیرد که متاسفانه به دلیل نبود حمایت‌های قانونی هنوز محقق نشده است.

وی همچنین گفت: تعاونی ها یک بخش مهم از اقتصاد کشور محسوب می‌شوند و در شرایط کنونی با توجه به تحریم‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای مبارزه اقتصادی هستند.

این مسوول اضافه کرد: با توجه به این موضوع، ساماندهی و رسیدگی به امور تعاونی های استان را در دستور کار قرار داده و برای فعال سازی ظرفیت های غیرفعال و راکد آنها برنامه ریزی کرده ایم.

حسینی با اشاره به عملکرد تعاونی های استان در سال جاری، خاطرنشان ساخت:تعاونی های استان که در حوزه های مختلف کشاورزی، تولیدی و صنعتی فعالیت دارند در هشت ماهه سال جاری سه هزار و ۵۰۱ دلار صادرات داشته اند که این رقم باید با توجه به ظرفیت های این واحدها بیشتر شود.

وی یادآور شد: امسال ارایه آموزش های تخصصی مدیریتی،حقوقی و مجازی را برای تعاونی های استان در اولویت قرار داده و در این راستا تاکنون سه هزار و ۴۵۲ نفر ساعت آموزش را برای آنها برگزار کرده ایم.

تاکنون سه هزار و ۴۷۶ تعاونی در بخش های مختلفی صنعتی، خدمات، تولیدی، کشاورزی و گردشگری در استان قزوین ثبت شده است که از این تعداد ۸۵۹ مورد فعالیت دارند.

۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید