اخبار

کریمی بیرانوند: ایجاد حدود ۱۴هزار شغل تا پایان امسال در دستور کار قرار دارد

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس ذیل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال 1400 و در صورت تامین بودجه ، حدود 14 هزار و 140 شغل که جزو وظایف ما است ایجاد می شود. این در حالی است که تاکنون حدود 30 درصد این بودجه ذیل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تامین شده است. از سوی دیگر مسئولیت بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ نیز بر عهده وزارت اقتصاد است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود کریمی‌بیرانوند با حضور در برنامه تیتر امشب با اعلام این خبر گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطابق با ماده 6 بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 ، برنامه اجرایی و عملیاتی اشتغال را در چهار رسته "فرهنگ و هنر"، "بهداشت و درمان" ،"ورزش و سلامت" و "مشاغل خرد و خانگی" به تصویب رسانده است.
وی افزود: براساس این مصوبات با دو موسسه عامل، طی هفته آینده قرارداد همکاری امضا می‌کنیم.
کریمی‌بیرانوند با تاکید بر برنامه ویژه وزارت مردم در خصوص ایجاد اشتغال پایدار گفت: براساس قانون، همه دستگاه‌ها مکلف هستند، بخشی از تسهیلات خود را به مشاغل خانگی اختصاص دهند.
کریمی بیرانوند ادامه داد: طبق دستور رئیس‌جمهور، شورای عالی اشتغال ،مهم‌ترین متولی ایجاد شغل در کشور است.
سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  تاکید کرد: متاسفانه در گذشته این نگاه حاکم بود که تنها با توزیع تسهیلات شغل ایجاد می‌شود،در حالی که اعطای تسهیلات به تنهایی به ایجاد شغل منجر نمی‌شود، بلکه تامین مالی و ایجاد شغل پایدار ضروری و مهم است.
۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید