اخبار

۲۰ واحد مسکونی به معلولان بهزیستی در زنجان واگذار شد

20 واحد مسکونی به معلولان بهزیستی در زنجان واگذار شد
۲۰ واحد مسکونی مددجویی به واجدین شرایط در استان زنجان واگذار شد که این اقدام در راستای رفع بخشی از مشکلات این قشر انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، محمد محمدی قیداری مدیرکل بهزیستی استان زنجان در آیین واگذاری ۲۰ واحد مسکن مددجویان تحت پوشش در شهرستان خدابنده افزود: از این تعداد ۱۳ واحد مسکن روستایی و هفت واحد مسکن شهری است که به واجدین شرایط واگذار شده است.
محمدی با اشاره به این که برای ۲۰ واحد مسکونی مبلغ حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به خانوارها پرداخت شده است، اضافه کرد: از این تعداد ۹ واحد مسکن به خانوارهای دارای ۲ عضو معلول، ۲ واحد به ایتام تحت پوشش، هفت واحد به مددجویان نیازمند و کم برخوردار عادی و ۲ واحد نیز به زنان سرپرست خانوار واگذار می شود.
وی مسکن های واگذار شده را شامل ۱۲ واحد مسکن در شهرستان خدابنده، ۶ واحد در ماهنشان، یک واحد زنجان و یک واحد در شهرستان طارم به واجدین شرایط عنوان کرد و گفت: این خانوارها در مجموع از ۵۴ میلیون تومان از معافیت های انشعاباتی بهره مند شده اند.

استان زنجان در واگذاری مسکن به ۲ معلول‌ها در سطح کشور رتبه برتر را دارد

وی گفت: واگذاری مسکن به ۲ معلول و بیشتر از سال ۹۴ آغاز شده است و استان زنجان در واگذاری مسکن به ۲ معلول‌ها در سطح کشور رتبه برتر را دارد.
محمدی خاطرنشان کرد: گروهی از جامعه هدف مشمول دریافت کمک هزینه مسکن خواهند بود که فاقد مسکن و مستاجر باشند، از طرفی تحت پوشش حمایت های مستمر و غیرمستمر سازمان بهزیستی بوده و اطلاعات آنها در سامانه ارمغان ثبت شده باشد.
به گفته وی، همچنین واجدین شرایط باید سابقه‌ای از استفاده از تسهیلات و امکانات دولتی تامین مسکن را نداشته باشند.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۷
اداره کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان زنجان |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید