اخبار

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان:

45تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد

45تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد
مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان از تشکیل 45 تعاونی تولیدی ، توزیعی و خدماتی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان علی آشتاب توسعه بخش تعاون را یکی از راهبردهای وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: تعاونی ها با تجمیع سرمایه های کوچک و خرد و استفاده از ظرفیت فکری و کار گروهی می توانند در توسعه اقتصادی منطقه ای و یه ویژه ایجاد فرصت های شغلی ، نقش تاثیر گذاری  را ایفا کنند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به رویکرد این اداره کل در حمایت و پشتیبانی ازتعاونی های استان اظهار کرد: در هشت ماهه سالجاری با تشکیل 45 تعاونی در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی و عضویت 600 نفر زمینه سرمایه گذاری 16 میلیارد و 700 میلیون تومان در استان فراهم شده که منجر به تولید و اشتغال خواهد شد.

وی با بیان اینکه 7 طرح تعاونی در هشت ماهه سالجاری برای دریافت 40 میلیارد ر تومان تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند تصریح کرد: این هفت تعاونی زمینه ایجاد اشتغال 153 نفر را فراهم کرده اند و همچنین مشکلات 20 شرکت تعاونی دیگر  استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفته  و در این زمینه مصوباتی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تصویب شده است.

آشتاب در ادامه افزود: شرکت های تعاونی استان لرستان از ابتدای سالجاری تاکنون انواع محصولات تولیدی خود را به مبلغ 18 هزار و 852 دلار به کشورهای همجوار صادر کرده اند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان لرستان توانمند سازی و افزایش بهره وری در این تعاونی ها را با ارتقاء سطح دانش و آموزش های تخصصی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: در این خصوص کارشناسان این اداره کل با همکاری جهاد دانشگاهی استان و با هدف افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی 12 هزار و 944 نفر ساعت آموزش های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده اند.

۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید