اخبار

از اواخر ۹۸ تا اوایل سال جاری

20هزار نفر گلستانی بیمه بیکاری کرونایی دریافت کردند

20هزار نفر گلستانی بیمه بیکاری کرونایی دریافت کردند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهارداشت: سال گذشته در مجموع هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال حق بیمه بیکاری ناشی از کرونا در این استان پرداخت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اظهارداشت: سال گذشته در مجموع هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال حق بیمه بیکاری ناشی از کرونا در این استان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین  هم اکنون سه هزار و ۹۰۰ نفر از حق بیمه بیکاری استفاده می‌کنند اما کاهش حدود ۱۶ هزار نفری دریافت کنندگان حق بیمه بیکاری به معنای بازگشت همه آنان به کار نیست.
وی اظهارداشت: تعدادی از این افراد محدودیت و مدت زمان پرداخت حق بیمه بیکاری آنان به اتمام رسید و دیگر زیر پوشش دریافت حق بیمه بیکاری نیستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان ادامه داد: این افراد بیشتر در حوزه‌های اصناف، گردشگری، بوم‌گردی و خدماتی در استان فعالیت داشتند.
مازندرانی در خصوص تسهیلات کرونایی یادآور شد: در این ارتباط دولت برای استان گلستان ۲ هزار و ۶۹۰ میلبارد ریال از محل اعتبارات بانکی در نظر گرفته که این تسهیلات با ۲ ماه تنفس، ۱۲ درصد سود و ۲ ساله بازپرداخت خواهد شد.
وی تصریح کرد: تاکنون یازده هزار نفر برای دریافت تسهیلات کرونایی تشکیل پرونده داده‌اند که کل تسهیلات این پرونده‌ها هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است و  هشت هزار و ۱۱ نفر در مجموع هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: آخرین مهلت نام‌نویسی برای دریافت این تسهیلات تا پایان آذر ماه سال جاری است و بانک‌ها تا آخر بهمن ماه می‌توانند این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کنند.
مازندرانی با بیان این که شاید برخی از شاغلینی که به علت کرونا، دچار خسارت شدند از این تسهیلات بی‌خبر باشند، یادآور شد: بهتر است مدیران ارشد این مشاغل در این زمینه بطور دقیق اطلاع‌رسانی کنند تا بتوانیم برای ۷۰۰ میلیارد دیگر سهمیه استان، تشکیل پرونده دهیم و به بانک‌های عامل ارسال شود تا سهمیه استان کامل تخصیص یابد.
وی در ِادامه به مباحث مشکلات پرداخت تسهیلات ویژه مشاغل آسیب دیده از کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: در مدت حدود ۲ سال از شیوع کرونا شاید برخی افراد به علت مشکلات مالی، دارای چک‌ برگشتی باشند که این مساله باعث شده تا بانک‌ها از ارائه تسهیلات به این افراد خودداری کنند.
سعید مازندرانی گفت: میانگین متوسط پرداخت این تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریال است و نباید این همه سختی از سوی بانک‌ها باشد بلکه باید تلاش کنیم تا سهمیه ۲ هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال بطور کامل جذب شود.
وی تاکید کرد: بسیاری از افرادی که این تسهیلات را دریافت کردند به سر کار خود برگشتند اما برخی هنوز موفق به دریافت تسهیلات به علت مشکلات طرح شده نشدند که نیاز است مسئولان ارشد استانی و مدیران بانک‌ها به دنبال راه حل اساسی برای برطرف کردن این مشکلات باشند.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید