اخبار

45 تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد

45تعاونی در بخش های مختلف اقتصادی در لرستان تشکیل شد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از تشکیل 45 تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، علی آشتاب توسعه بخش تعاون را یکی از راهبردهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: تعاونی ها با تجمیع سرمایه های کوچک و خرد و استفاده از ظرفیت فکری و کار گروهی می توانند در توسعه اقتصادی منطقه ای و به ویژه ایجاد فرصت های شغلی، نقش تاثیر گذاری  را ایفا کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به رویکرد این اداره کل در حمایت و پشتیبانی از تعاونی های استان اظهار کرد: در هشت ماهه سال جاری با تشکیل 45 تعاونی در بخش های تولیدی، توزیعی و خدماتی و عضویت 600 نفر زمینه سرمایه گذاری 16 میلیارد و 700 میلیون تومان در استان فراهم شده که منجر به تولید و اشتغال خواهد شد.

وی با بیان این که 7 طرح تعاونی در هشت ماهه سال جاری برای دریافت 40 میلیارد ر تومان تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند، تصریح کرد: این هفت تعاونی زمینه ایجاد اشتغال 153 نفر را فراهم کرده اند؛ همچنین مشکلات 20 شرکت تعاونی دیگر  استان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفته  و در این زمینه مصوباتی جهت اعطای تسهیلات سرمایه در گردش تصویب شده است.

آشتاب افزود: شرکت های تعاونی استان لرستان از ابتدای سال جاری تاکنون انواع محصولات تولیدی خود را به مبلغ 18 هزار و 852 دلار به کشورهای همجوار صادر کرده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان توانمندسازی و افزایش بهره وری در این تعاونی ها را با ارتقاء سطح دانش و آموزش های تخصصی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در این خصوص کارشناسان این اداره کل با همکاری جهاد دانشگاهی استان و با هدف افزایش دانش تولید در عرصه اقتصادی 12 هزار و 944 نفر ساعت آموزش های عمومی، تخصصی، حقوقی و مدیریتی برای تعاونگران لرستانی ارائه کرده اند.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید