اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی مطرح کرد؛

فعالیت 179 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی استان آذربایجان غربی

اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی، ابوالفضل عبادی در مصاحبه با روابط عمومی اداره کل گفت: 179 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی این استان فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در این مصاحبه از فعالیت 179 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی استان خبر داد و اظهار داشت: به همت همکاران اداره تشکلات کارگری و کارفرمایی این اداره کل، تاکنون تعداد 109 تشکل کارگری و 70 انجمن صنفی کارفرمایی در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به فعالیت 70 انجمن صنفی کارفرمایی در استان تصریح کرد: خوشبختانه در استان آذربایجان غربی فعالیت‌های خوبی برای توسعه و ارتقاء تشکلات صنفی انجام گرفته است.

عبادی با بیان اینکه در حال حاضر تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در حوزه کار و تولید و تصمیم‌سازی‌های کلان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند عنوان کرد: توسعه و تقویت تشکلات در محیطهای کار و تولید، تأثیر بسزایی در تنظیم رابطه کارفرما و کارگران ایفا کرده و از تنش‌های کاری جلوگیری می‌کند.

ایشان در ادامه اظهار داشتند: در یک سال گذشته تعداد 25 تجدید انتخابات برای تشکل های کارگری و کارفرمایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به جایگاه مهم تشکلات کارگری و کارفرمایی عنوان کرد: نظر به اهمیت و نقش بسزایی که تشکلات کارگری و کارفرمایی به‌ عنوان شرکای اجتماعی در سالم‌سازی محیطهای کارگری و ارتقای سطح بهره‌وری و به‌ طور کلی در چرخه اقتصادی جامعه ایفا می‌کنند، تقویت، ترغیب و تشویق تشکلات از حیث کمی و کیفی از برنامه‌های مهم این اداره کل در سال جاری می باشد.

۱۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید